Kocaeli merkezli yayın yapan Özgür Kocaeli gazetesinin haberine göre CHP Çayırova meclis üyesi Halis Koç’un kızı Sinem Koç,İzmit belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından pazarlık sonucu İzmit belediyesinde işe başlatıldı

 

İŞTE KOCAELİ MERKEZLİ YAYIN YAPAN ÖZGÜR KOCAELİ GAZETESİNİN O HABER VE İDDİALARI

 

Göreve başladıktan sonra işten çıkarmalarla gündeme gelen Fatma Kaplan Hürriyet bu kez meclis üyesinin kızını işe alarak gündeme geldi. Hürriyet işten çıkarmalarla ilgili "Dışarıda bu kadar işsiz varken siyasilerin akrabalarını belediyeye doldurmak ahlaksızlıktır" demişti.

 

Son seçimde İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, belediyede ilk işlerinden biri olarak AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Emine Zeybek’in gelinini, dönemin Meclis Üyesi Mehmet Çetin’in kızını, başkan yardımcısı Mehmet Örgev’in kızını işten atmıştı. Hürriyet işten atma gerekçesi olarak ‘dışarıda bu kadar iş bekleyen işsiz varken siyasilerin akrabalarını belediyelere doldurmak ahlaksızlıktır’ demişti.

 

PAZARLIK SONUCU BİR ÇOK KİŞİYE İŞ SÖZÜ İDDİASI

 

Hürriyet, 1 Mart’ta yapılan CHP İl Kongresi’nde Harun Yıldızlı’nın seçim kazanması için parti içerisindeki birçok kanaat önderine iş sözü verdiği iddia edildi. CHP İl Kongresi’nde başkan adayı Hikmet Erenkaya’ya destek veren Çayırova ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Halis Koç’a baskı yaptığı öğrenilen Hürriyet, “Kongrede Yıldızlı’ya destek ver kızını işe alayım” diyerek baskı yaptığı ortaya çıktı. Sözünü tutan Hürriyet, meclis üyesi Halis Koç’un kızı Sinem Koç Eren’i geçtiğimiz hafta İzmit Belediyesi’ne işe aldı.

 

KAPLAN’IN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Çayırova belediyesi ve Kocaeli büyükşehir belediyesi meclis üyesi Halis Koç’un kızı Sinem Koç Eren’in işe başlayıp başlamadığı konusunda İzmit belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in açıklama yapması bekleniyor. Hürriyet'e partililer nasıl tepki gösterecek merak ediliyor.

Özgür Kocaeli