HALKIMIZLA ARAMIZA,ARACI KOYMAYACAĞIZ.

Ak parti Çayırova Belediye Başkan Aday Adayı Bünyamin Laçin gazetemize konuştu.
18 Kasım 2013, Pazartesi - 17:48

AK Parti Çayırova Belediye Başkan Aday Adayı Bünyamin Laçin aday adaylığı ile ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Laçin ile yaptığımız röportajda, Çayırova’nın hayatında önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek “Gençliğimin en güzel yıllarını geçirdiğim Çayırova’ya bizim sevdamız, çocukluğumuz, gençliğimiz, geleceğimiz bu kente olan sevdamız  hiç bitmez, bitmeyecekte, çünkü her sokağında anılarımız var.

LAÇİN KİMDİR?

1975 doğumluyum,37 senedir Çayırova’da ikamet etmekteyim,dört çocuk babasıyım,fatih caddesinde merkezi olan aile şirketimizin yönetim kurulu başkanlığını yapmakta olan bir kardeşinizim.

ADAYLIK ŞANSINIZ NEDİR?

Bu yola çıkan arkadaşlarımız gibi bizlerde yapılması gerekenleri seviyeli bir şekilde yapıyoruz. Nihayetinde 13 arkadaşımızdan bir tanesi aday olacak. Bizler inançlı insanlarız,inancımız gereği her şeyin nasip olduğuna inanırız,Ben her zaman dua ederim Yarabbi hayırlısını Nasip et,umarım yeterli cevabı vermişimdir.

Benim şahsi düşüncem kim aday gösterilirse gösterilsin, şahsım bu birliktelik adına maddi ve manevi her türlü desteğim ile yanında olacağımdan kimsenin en ufak şüphesi olmamalıdır.”

SİZCE BELEDİYE BAŞKANI NASIL BİRİSİ OLMALI?

Laçin;  “Halkın içinde halk ile bütünleşmiş ve belediye başkanlığı anlayışı “insanı hizmet anlayışının merkezine koyan, insan odaklı bir siyaset yapan, yapmaz ise, başarılı olması mümkün değildir.

HALKA RAMEN HİZMET YAPILMAZ.

Siz ne tür projeler hazırlarsanız hazırlayın eğer halkın istek ve ihtiyaçlarını göz önüne almamışsanız, onları dinlememişseniz, insan odaklı değilseniz ve o projenin başarılı olması düşünülemez.

SİYASETTE SAYGI VE VEFA OLMAZSA OLMAZIMIZ.

 Tüm samimiyetimle söylüyorum, İnsan odaklı, sevgi saygı ve dürüst bir siyaset, benim siyaset anlayışımın temelini teşkil etmektedir

 

ÇAYIROVA ZOR BİR BÖLGE BU YÜKÜ KALDIRA BİLECEKMİSİNİZ?

Çayırovanın her sokağını, her mahallesini çok iyi bilen, bu toplumun içinde büyümüş bir kardeşinizim. Çayırovayı ve Çayırovalıyı çok iyi tanıyorum. Çocukluğumdan beri bu şehrin en işlek caddesinde esnaflık yapıyorum, insanımızın ne istediğini çok iyi biliyorum. .Bizim insanlarımız çok küçük şeylerle mutlu olabilen kanaatkar bir halk, ben Çayırova’nın zor olduğu konusunda size katılmıyorum.”Gençliğimizin verdiği enerji ve partimizden aldığımız siyasi ahlak doğrultusunda bu yükün altından Allah’ın izniyle kalkacağımıza inanıyorum.

 

HEDEFLERİNİZ NELERDİR?
Bünyamin Laçin, “İnsan Odaklı Hizmet” anlayışındaki hedeflerim öncelikle maddeler halinde sıralamak gerekirse şöyledir.;


- İnsan ve insanlığın hayrına olan her türlü teşebbüs ve faaliyet desteklenecektir.
Çayırova’lı hemşerilerimizin doğumundan itibaren yaşamı boyunca refah içinde, sağlıklı ve uygar bir yaşam sürebilmeleri için her türlü hizmeti sunacağız.
- “Halka hizmet Hakka hizmettir” prensibi ile çalışılacaktır.
- Yeni bir vizyon ve kamu yönetimi teknikleri uygulanacaktır. Kamu yönetimi için çıkabilecek yeni kanunların getirebileceği görevlere hazırlıklı olunacaktır.
- İlmi, sosyo ekonomik ve kültürel gerçekler çalışmalarımızda yön verici olacaktır.
Çayırova’lılık bilinci geliştirilecektir.
- Mahalle meclisleri gibi çağdaş, demokratik katılım teknikleri ile yerel demokrasiye işlerlik kazandırılacaktır.
- Mahalle muhtarlarımız ve tüm sivil toplum örgütlerimizi temsil eden yönetim kurulu başkanlarını “Çözüm Ortağı” olarak göreceğiz.
- Şeffaf, tarafsız, dürüst, sade, güvenilir ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde yönetim anlayışı sergileyeceğiz.
- Belediye Başkanı ile Halkımız arasına aracı koymayacağız.
- Yüzümüz halkımıza dönük, gönlümüz halkımızla birlikte olacaktır.
- İlişkilerde sevgi, saygı, güven ve kardeşlik esas alınacaktır.
- Halkımızla dost olacağız, onları yanıltmayacağız, bahane üretmeyeceğiz ve laf kalabalığı yapmayacağız.

BAŞKAN OLURSANIZ NASIL BİR EKİPLE ÇALIŞACAKSINIZ?
- Halkımızın dilinden anlayabilecek, isteklerine eksiksiz cevap verebilecek bir ekiple çalışacağız.
- Karşılıklı problemlerde uzlaşma ve rızaya bağlı çözümler üreteceğiz.
- Bürokrasiyi azaltan, duyarlı ve sürekli bilgi veren bir yaklaşıma sahip olacağız.
- Sorumluluğumuzun bilincinde olarak işlerimizde titiz olacağız.

TEK BAŞIMIZA HİÇ BİR İŞE KARAR VERMEYECEĞİZ.

Çayırovalı kardeşlerimin istemediği hiçbir iş yapılmayacak,en önemlisi halk meclisleri oluşturulacak.
- Sivil toplum örgütleri, üniversiteler, kamu ve özel sektör kuruluşları ile koordinasyon içerisinde olarak, bilgi ve deneyimlerinden yaralanacağız. Yerel gündem faaliyetlerine etkin olarak katılım sağlanacak ve Çayırova’lının ufku açılacaktır.
- Çağdaş insan ve kaynak yönetim tekniklerini geliştirebilen bir zekâ ile özveriyi birleştirebilen bir ekip çalışması yaparak mali imkânları en verimli şekilde kullanacağız.
Çayırova’nın her noktası için yatırımlarda eşitlik ilkesi sağlanacaktır.
Çayırova’mıza daha fazla hizmetin getirilebilmesi amacı ile ulusal ve uluslararası kuruluşlardan proje ve teknik yardım alınabilmesi için gerekli girişimler yapılacaktır.
- Ekolojik dengeyi bozmayacak, çevreyi kirletmeyecek, insan sağlığına zarar vermeyecek her türlü sanayi ve üretim teşvik edilecektir.
- İşsizliği azaltmak ve halkımızın refah seviyesini yükseltmek için çeşitli projeler üretilerek özel girişimcilerin ve kamu kuruluşlarının bilgilerine sunulacaktır.
- İhtiyaçlı ailelerin günlük yaşantılarına katkı sağlamak için her türlü yardım yapılacaktır.
- Tertemiz bir İlçe her zaman için geçerli olan bir kural olacaktır.

HAYALİNİZDEKİ ÇAYIROVA NASIL BİR YER?

Bu konuda kısa net söylemek gerekirse,insanları mutlu,sorunları bitmiş,herkesin yaşamak için evet benimde bir sebebim var,ben Çayırova’da yaşamalıyım,diyebilecekleri bir Çayırova düşlüyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki