Hastane inşaatında sona doğru

Hastane inşaatında sona doğru
12 Temmuz 2016, Salı - 11:28

Önceki yıl mayıs ayında temelleri atılan Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatı yapım çalışmaları 9 günlük bayram tatilinin ardından hız kesmeden devam ediyor. Hastanenin 29 Ekim tarihinden önce tamamlanması bekleniyor

 

Elron İnşaat ve Tema İnşaat ortaklığında yapımı devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatının geçtiğimiz ay kaba inşaatı ve çalışmalarının yüzde ellisinden fazlası tamamlanmıştı. 9 günlük bayram tatili nedeniyle yapımına ara verilen ve dün itibariyle çalışmalarına yeniden devam edilen hastane inşaatının 29 Ekim tarihinden önce tamamlanması bekleniyor.

 

63 MİLYON 844 BİN LİRA

Şantiye Müdürü Gökay Yolcu’nun verdiği bilgilere göre, 280 araçlı açık otopark kapasitesi bulunan bina şiddetli depremlere karşı ayakta durabilecek özellikte inşa ediliyor. İnşaatın ihale bedeli ise 63 milyon 844 bin lira. 6 bloktan oluşan hastane inşaatı tamamlandığında 9 ameliyathane, 27 yataklı yoğun bakım ünitesi, 19 poliklinik ve 330 yatakla hizmet verecek. 7 bin 643 metrekare oturum alanında yapılmış olan inşaatın kapalı alanı ise 45 bin 28 metrekare. Ayrıca hastanede 246 araç alacak şekilde açık otopark alanı ve 305 metrekare sığınak alanı bulunacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki