Hastane Mart'ta açılıyor

Dilovası'nın ilk hastanesi olan Dilovası Devlet Hastanesi Mart ayında ilk hasta kabulüne başlıyor.
27 Şubat 2014, Perşembe - 15:06

Dilovası'nın kuruluşundan bu yana en büyük sorunlarından biri olan hastane sorunu, AK Parti iktidarı ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın gayretleri ile sona eriyor. Yaklaşık iki yıldır yapımı süren, Dilovası Devlet Hastanesi Mart ayında açılışı yapılacak ve hasta kabulüne başlayacak.

DİLOVASI'NIN İLK HASTANESİ AÇILIYOR

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın 2009 seçimleri öncesinde vatandaşa söz verdiği Dilovası  Hastanesi'nin yapımına yaklaşık iki yıl önce başlamış, ve yapımı geçtiğimiz yıl bitmişti. Ancak Gün Hastanesi olarak açılması beklenen hastanenin daha sonra 50 yataklı devlet hastanesi'ne çevrilmiş ve ek binasının yapımına başlanmıştı. Ek bina yapımı devam ediyor.

İLK MUAYENE 15 MART'TA 

Geçtiğimiz ay doktor atamasının yapıldığının müjdesini veren Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıklamalarının ardından çalışmalar hız kazanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Hastanenin açılacağı tarihle ilgili çalışma yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası Devlet Hastanesinin 15 Mart'ta hasta kabulüne başlayacağının müjdesini verirken açılışının da Mart ayı içerisin de yapılacağını belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki