Dilovası Devlet Hastanesi’ne Covid-19 belirtileri nedeni ile başvuruda bulunan bir vatandaş şüpheli ya da korona testi pozitif olan hastaların hepsinin aynı izolasyon odasına alındığını iddia etti.

 

Dilovası Devlet Hastanesi’ne Covid-19 belirtileri nedeni ile başvuruda bulunan bir vatandaş, hastanede yaşadıklarını sosyal medya hesabı üzerinden anlattı.

BİR ARADA TUTUYORLAR

Korona şüphelilerinin ve pozitif hastaların aynı izolasyon odasında tutulduğunu söyleyen vatandaş olayı şöyle aktardı; "Covid belirtilerinden ötürü gittiğim Dilovası Devlet Hastanesi'nde tomografi, kan, test işlemlerinin yapılması için, şüpheli ya da pozitif olan hastaların hepsini, izolasyon odasında bir arada tutuyorlar.

NE KADAR MANTIKLI?

Odanın hijyenliği ayrı bir konu zaten, çarşaflar bile değiştirilmemişti. Sonucum belli değildi fakat 15 kişilik olan odada neredeyse 7-8 pozitif hasta vardı. Refakatçilerden biri ki o da pozitifti ‘Biz ailecek pozitifiz’ dediğine şahit oldum. Sonucu kesinleşmemiş olan hastaların bu şekilde riske atılması ne kadar mantıklı düşünmeden edemiyorum."