Hayat Okulda Başlar Projesi Hayata Geçti

14 Ekim 2015, Çarşamba - 14:36

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde “Hayat Okulda başlar” etkinlikleri ilçede bulunan eğitim kurumlarının yaptıkları sergi ve ünlü pedagog Gözde Erdoğan’ın yaptığı söyleşiyle yapıldı.

Dilovası Kaymakamlığı, Dilovası Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenledikleri “Hayat Okulda Başlar” etkinlikleri öğrencilerle birlikte velileri de bir araya getirdi. Programda ünlü pedagog Gözde Erdoğan’da söyleyişi yaptı. Programın sponsorluğunu Çolakoğlu Metalurji Fabrikası üstendi. İlçedeki faaliyet gösteren eğitim kurumlarının açtıkları stantlarla öğrencilerin yaptıkları beceri ve buluşlar sergilendi. İlçe protokolünün gezdiği stantlardaki çalışmalar büyük ilgi ve beğeni topladı. Düzenlenen programa Kaymakam Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, okul müdür ve yöneticileri,  ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Başkan Toltar, Sağlıklı Nesiller Yetiştirelim

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Toltar “Eğitim-öğretim yuvaları, bireylerin ve toplumun standartlarını, inançlarını ve hayata hazırlanmanın en önemli ve en etkili olan sosyal süreçlerini oluşturur. Bizde Dilovası Belediyesi olarak; Okullarımızın akla gelebilecek koşullarının oluşturulmasını sağlıyoruz. Çocuklarımızın daha güvenli ve daha sağlıklı koşullarda eğitim alabilmesi için gerekli olan ortamı sağlıyor; İlçemizdeki tüm okullarımızın gerekli olan personel ihtiyacından tutun,  fiziki şartların iyileştirilmesinden, teknik donanım sağlanması, araç, gereç ve ders materyallerinin tamamını karşılıyoruz. Eğitimde sosyal gelişmişlik endeksimizi ülkemizde, ilimizde ve nihayet ilçemizde yükselmeye devam edeceğiz, Dilovası İlçemizi eğitimde kalkınmışlığın zirvesine her gün bir adım daha atarak taşıyoruz. Sizlerin ve bizlerin özverili çalışmaları ile el ele verip başaracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yaşamak için gereksinim duyduğumuz her şeyi bize eğitim verir. İnsan hiçbir şey bilmeyerek doğar ve öğrenmeye elverişlidir. Öğrenmek ömrümüzün sonuna dek gideceğimiz bir yola benzer. Öyle ise doğru bildiğimiz yanlışlarımızı gerçekle yer değiştirelim. Gözde Erdoğan Hanımefendi gibi rehber, uzman pedagog hocalarımızın bilgisinden faydalanıp daha sağlıklı nesiller yetiştirelim” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki