Hayat tamamen durdu

01 Nisan 2015, Çarşamba - 18:24

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi, Kocaeli’de de saat 10.35 sıralarında elektrikler kesildi. Yaklaşık 3 buçuk saat süren kesinti nedeniyle, YHT yolda kaldı. Esnaf ve sanayici çalışamadı. Eczacılar ilaç veremezken, hem yayalar hem sürücüler oldukça zor anlar yaşadı

 Türkiye genelinde sabah saat 10.35 sıralarında elektrikler kesildi. Kocaeli’nde de saat 10.35 ten itibaren yaşanan elektrik kesintinin hemen giderileceği düşünüldü. Ancak kesinti sonrasında olayın, bölgesel değil genel bir kesinti olduğu öğrenilince herkes büyük bir şok yaşadı. Kesintinin nedeni bilinmezken, çok sayıda vatandaş mağdur oldu. Kesintiyle ilgili olarak bilgi almak amacıyla 186’yı arayan vatandaşlar kimseye ulaşamadı.

 

HAYAT TAMAMEN DURDU

Elektrik kesintisi nedeniyle Kocaeli’nde üretim yapan fabrikalarda üretim durdu. Sanayi sitesinin esnaf ve çalışanları kapı önlerine çıkarak elektrik gelmesini bekledi. Birçok kavşakta çalışmayan trafik ışıkları nedeniyle hem sürücüler hem de yayalar sorun yaşadı. Birçok eczane recete ile gelen hastalarına ilaç veremedi. Son olarak Yüksek Hızlı Tren Sapanca civarında yolda kaldı. Küçük esnaf post cihazları ve yazar kasaları çalışmadığından iş yapamadı. Kocaeli’nde yaşanan kesinti nedeniyle yaklaşık 3 buçuk saat hayat durdu.

 

SEDAŞ’LA İLGİSİ YOK

Konu ile ilgili olarak Marmara Bölgesinde elektrik dağıtım işini yapan SEDAŞyetkilileri hemen yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “TEİAŞ İletim hatlarında yaşanan sorun nedeniyle bölgemizdeki Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce İllerinde enerji kesintisi yaşanmaktadır. Yaşanan enerji kesintilerinin SEDAŞ elektrik dağıtım hatlarıyla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır” denildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki