Haydar Akar: Bakan Işık anca karavana atar

11 Mart 2015, Çarşamba - 21:47

Meclis kürsüsünden hükümetin sağlık politikalarını eleştiren Haydar Akar, “Kocaeli her yıl bir Bayburt kadar büyüyor’ ve 500 bine yakın Kocaeli büyüdü. Kocaeli'nin sadece yatak ihtiyacı yok. Fikri Işık ancak karavana atar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TBMM kürsüsünden AKP’nin sağlık politikalarını eleştirdi. Akar konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Evet, bugün Kocaeli'nin sorunlarını -daha önce de çok defa konuşmuştum- yine konuşmaya devam edeceğim çünkü sorunlar çözülmediği için konuşuyoruz. Ama önce, geçen hafta kaybettiğimiz Kartepe bölgesi Derbent Mahalle Muhtarı Turan Yılmaz'ı, ‘Toto Turan’ lakaplı Turan Ağabey'imizi kaybettik; ailesine başsağlığı diliyorum, sabırlar diliyorum. Çünkü elli dört saat elektrik kesintisine uğradığımız bölgede, bir daha bu olayları yaşamamak için bizzat başında bulunup hatları onartmak üzereyken, o çalışmayı yaparken hayatını kaybetti.


ELEKTRİĞİNİ VERMİŞİZ
Yine, bir başka konu, şu anda AKP'li Belediye tarafından, İzmit'teki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Alikahya Merkez Mahallesi'nde, Orduluların yaşadığı mahallede şu ana kadar üç dört bina yıkıldı, yüze yakın bina yıkılmak üzere. Çünkü orası "çalılık alan" diye geçiyor, aslında çalı falan kalmadı, imara açılması gerekiyor. Bir an evvel bu vatandaşlarımızın mağduriyetinin de giderilmesi gerektiğini söylüyorum. Niçin böyle söylüyorum? Çünkü yolunu yapmışız, elektriğini vermişiz, asfaltı var, her şeyi var, tüm donanımlar var mahallede, ‘çalılık’ diye geçtiği için tapuda ve imara açık olmadığı için yirmi yıllık, otuz yıllık, kırk yıllık binalar yıkılıyor, aslında imara açılması gerekiyor ve iyi bir çalışmanın orada yapılarak bu vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor.

 

3 HASTANE YAPILDI
Kocaeli, hepinizin bildiği gibi, Türkiye'de en çok üreten kentlerden bir tanesi, Türkiye bütçesine muazzam katkı veren bir kent ama bir o kadar da kötü yönetilen, problemleri giderilmeyen bir kent. Bunun bir örneği de hastane ihtiyacı Kocaeli'nde. Gerçekten, on iki yıllık AKP iktidarı döneminde Körfez, Kandıra, Dilovası'nda 50 yatak kapasitesini geçmeyecek 3 hastane yapıldı, bir de Farabiye ek ilave hastanelerle 500'e yakın yatak ilave edildi yaklaşık on iki senede. Yalnız, garip tarafı işin, on iki senede Kocaeli yaklaşık 500 bin büyüdü çünkü diyoruz ya ‘Kocaeli her yıl bir Bayburt kadar büyüyor’ ve 500 bine yakın Kocaeli büyüdü. Kocaeli'nin sadece yatak ihtiyacı yok.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki