HDP Çayırova İlçe Örgütünden Basın Açıklaması

10 Eylül 2015, Perşembe - 14:20

Basına ve Kamuoyuna Türkiye hızla bir felakete sürükleniyor, her geçen saat, her geçen gün toplumda kapanması zor yaraların açılmasına, büyük bir kutuplaşma ve ayrışma yaşanmasına hepimizi yaklaştırıyor.

Her geçen gün hangi üniformayı taşırsa taşısın gençlerimiz, siviller ve çocuklarımız bu ülkenin geleceği ölüyor.6 ve 7 eylülde dağlıca da ,Iğdır da,Cizre de,lice de sur da yitirdiğimiz tüm canlara Allahtan rahmet ,ailelerine ve halklarımıza başsağlığı yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Bu acıyı daha büyük felaketlere sürüklenmeden durdurmalıyız.hala ‘’400 vekil alınsaydı böyle olmazdı’’diyen bir yaklaşımla;Cizre yi ablukaya alan, vekillerimize ateş açan bir yaklaşımla bu ülkenin yönetilmesi ve şu anda  gittikçe derinleşen sorunların çözülmesi mümkün değildir.

Bir kez daha acil çağrı yapıyoruz eller tetikten derhal çekilmeli. silahlar susturulmalıdır karşılıklı çatışmasızlık hali sağlanmalı, operasyonlar durdurulmalı diyalog ve müzakere yolu ile sorunlar çözülmeli, demokratik siyaset yoluyla sorunlara çare aranmalıdır. Kin ve nefret kusmak yerine, bu felaket sarmalından çıkışın yollarını hep birlikte bulmak zorundayız. halkın yoksul çocuklarına sadece ölümü reva gören, annelerin barış düşüne kan sıçratan savaş politikalarına teslim olmayacağız. kaybedilecek zamanımız kalmamıştır .geri dönülmez bir noktaya gelmeden durdurulmalıdır. Koşullar ne kadar zor olursa olsun barışta, eşitlikte ve kardeşlikte ısrar etmek dışında her yol acılarımızı derinleştirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ;özelde Çayırova ilçe binamız olmak üzere genel olarak;il ve ilçe binalarımıza yapılan saldırıları kınıyor halkımıza geçmiş olsun diyoruz. HDP Çayırova ilçe örgütü

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki