Hedef: 1 Ayda 2015 Ünite Kan

08 Mart 2015, Pazar - 14:25

 

Türk Kızılayı Çayırova Şubesi ile Çayırova Belediyesi ve Çayırova Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa organize edilen proje ile Çayırova’da 1 ay gibi kısa bir sürede 2015 ünite kan bağışı hedefleniyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Çayırova’da bölge STK ve Derneklerin Başkanları ile mahalle muhtarlarını bir araya getiren kan bağışı projesinin detayları ve kapsamı belli oldu.

10 Mart ile 10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje için Çayırova Belediyesi Kültür Müdürlüğü, özel bir program hazırladı. Programın ilk ayağında bölge STK’ları ve Mahalle Muhtarları ile sabah kahvaltısında bir araya gelen proje sorumluları konu hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

“BİRLİK OLURSAK BAŞARIRIZ”

Türk Kızılayı Çayırova Şubesi Başkanı Halil Keskinoğlu, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül ve Çayırova Belediyesi Kültür Müdürü Yüksel Küçük’ün kurum temsilcisi olarak yer aldığı toplantının açılış konuşmasını Kültür Müdürü Yüksel Küçük yaptı. Toplumun her kesimi ile birlikte çalışırsak projemiz hedefine ulaşır diyen Küçük; “2015 yılında 2015 ünite kan bağışında bulunarak bu alanda bir rekora da imza atmak niyetindeyiz. Çayırova’da şuanda 28 bin kişi kan verebilecek potansiyelde, bunu da göz önünde bulundurarak projemiz için 1 ay gibi bir süre belirledik. Bir gün hepimiz için gerekli olacak olan bu önemli ihtiyacı önemsemeliyiz” dedi.

EN BÜYÜK PROJE OLACAK

Küçük’ün ardından söz alan Türk Kızılayı Çayırova Şubesi Başkanı Halil Keskinoğlu ise Kızılay’ın çalışmalarından kısaca bahsettikten sonra projenin nasıl hedefine ulaşabileceği konusunda bilgiler aktardı. 2015 ünite kanı 1 ay gibi kısa bir sürede toplamak gerçekten zor diyen Keskinoğlu; “2015 ünite kanın toplanabilmesi için 30 bin kişi ile birer bir temas kurmamız gerekiyor. Ama şunu da unutmamak lazım ki, Kızılay bu tarz projeler sayesinde vatandaşlarımıza her daim destek olabiliyor. Kızılay bünyesinde ilk kez böyle büyük bir kampanya çalışması olacak, bunun için şahsım ve kurumum adına mutluyum, projede emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum” dedi.

YAPI KREDİ’DE BAŞLAYACAK

Keskinoğlu’nun konuşmasının ardından ise programa katılan STK temsilcileri ile mahalle muhtarları proje il ilgili fikirlerini paylaştılar. Sohbet havasında geçen program temennilerin ardından son buldu. 10 Mart tarihinde Yapı Kredi Bankacılık Üssünde startı verilecek olan 2015 Yılında 2015 Ünite Kan Projesi bir ay boyunca Çayırova’nın çeşitli yerlerinde devam edecek. Proje ile ilgili detaylı bilgiler ise yakın zamanda Çayırova halkı ile paylaşılacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki