Helal gıda ve sağlıklı yaşam paneli düzenleniyor

Helal gıda ve sağlıklı yaşampaneli düzenleniyor
03 Mart 2016, Perşembe - 14:55

Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Paneli, 8 Mart Salı günü Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘’Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Paneli’’, Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde 8 Mart Salı günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek. Sakarya Üniversitesi’nden akademisyenlerin sunum yapacağı panelde “Gıdalar Kimyamızı Bozar mı?“, “Kuran Işığında Beslenmenin İnsan Davranışlarına Etkisi” gibi konularda bilgilendirmelerde bulunacak. 

DR. AYDINLIK’A ZİYARET

Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle, sağlıklı ve helal gıda ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla “Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Paneli” düzenlenecek. Birçok bilinmeyen noktanın açıklığa kavuşturulacağı panel için Büyükşehir Genel Sekreter Danışmanı Dr. Osman Poyraz tarafından Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık’a bilgi verildi. Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Recep Özcan’ın da katıldığı buluşmada, sağlıklı ve helal gıdaya ulaşma konusunda farkındalık oluşturmanın gerekliliği vurgusu yapıldı.

AKADEMİSYENLERİN GÖZÜYLE

Oturum başkanlığını Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Altındiş’in yapacağı panelde helal gıda ve sağlıklı yaşam ile alakalı bilgiler sunulacak. Doç. Dr. Ertuğrul Güçlü “Temiz Beslenmeden Ne Anlıyoruz”,  Yrd. Doç. Dr. Hayrullah Yazar “Gıdalar Kimyamızı Bozar mı?”, Prof. Dr. Mustafa Kösem “Gıda Kanserin Neresinde?” konulu sunular yapacak. İlahiyatçı ve eğitimci, İrfan Aydemir ise “Kur’an Işığında, Beslenmenin İnsan Davranışlarına Etkisi” başlıklı sunumla panelde bulunacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki