Hepimiz Birer Adayız

10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle bir basın açıklaması düzenleyen Saadet Partisi Gebze Kadın Kolları Başkanı Nesrin Özkan, bizlerinde birer engelli adayı olduğunu hatırlayıp bu kardeşlerimizi senenin bir bölümü değil her günü hatırlamamız gerektiğini söyledi.
10 Mayıs 2014, Cumartesi - 12:56

10-16 Mayıs tarihlerinin "Engelliler Haftası" olarak kutlandığını ifade eden Saadet Partşisi Gebze kadın Kolları Başkanı Nesrin Özkan, Engelli vatandaşlarımızın hatırlanması, onların sorunlarının çözümlenmesi ve seslerinin duyurulması aşamasında bu haftanın oldukça etkili olduğunu söyledi.

 

“ONLAR BİZLER İÇİN ÖZEL VATANDAŞTIR”

Engelli vatandaşlarımızın hayattan kopmaması için bireyler olarak hepimizin üzerine düşen görevler olduğunu dil getiren Başkan Özkan, “Unutulmamalı ki her birey potansiyel bir engelli adayı olabilir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızı sadece bu hafta değil yıl boyunca hatırlayarak onlara destek olmalıyız. Ülkemizin nüfusunun %12.29'unun engellilerden oluştuğunu, engelliler haftasının engelliler ve aileleri ile birlikte 25,5 milyon insanı ilgilendirdiğine dikkat çekti ve bu gibi günlerin onlar için imkâna dönüştürülmesi gerekmektedir. Milli Görüş için engelliler özürlü değil özel vatandaşlar statüsündedir. Onların hayatını kolaylaştırmak, iyi imkânlar sağlamak boynumuzun borcudur. Türkiye’nin özel vatandaşları olan engelli ve yakınlarının Engelliler Haftasını kutlar, geleceğin bugünden daha iyi ve engelsiz olmasını temenni ederiz.” dedi

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki