Her ilçe oyunu yüzde 10 artıracak

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, tüm partilerin il başkanlarına 1 Kasım’da hiçbir yere bayrak asmama çağrısı yaparken, seçimlerde hedeflerinin her ilçenin oylarını yüzde 10 artırması ve bununla birlikte 7 milletvekili çıkarmak olduğunu kaydetti
22 Eylül 2015, Salı - 21:13

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, dün Ankara’da yapılan aday tanıtım toplantısı ve seçim çalışmaları ile ilgili il binasında basın açıklaması yaptı. Kent gündemini de değerlendiren Ceyhan, diğer partiler adaylarını teşkilatları ile açıklamazken, AK Parti’nin teşkilatları ve aday adayları ile açıkladığını kaydetti. 1 Kasım seçimlerinde mahalle bazlı seçmenlerle birebir çalıma yapacaklarını söyleyen Ceyhan, seçim hedeflerini açıkladı. Her ilçenin 7 Haziran’da aldığı oyun üzerine yüzde 10 oran koymasını önlerine hedef koyduklarını söyleyen Ceyhan, reel hedeflerinin 7 milletvekili almak olduğunu belirtti.

BİRLİK VE BERABERLİKLE ADAYLAR AÇIKLANDI

Terör ile ilgili sürecin artık hız kestiğini ancak birkaç olayda güvenlik güçlerinin yaralandığını belirten Ceyhan, yaralılara şifa diledi. Terörü ülkede bitene kadar mücadele edileceğini söyleyen Ceyhan, seçim sürecini değerlendirdi. 18 Eylül’de adayların Soğuksu’da açıklandığını belirten Ceyhan, “AK Parti kendi gelenekleri ve teşkilatları ile en zor süreçleri birlikte geçirdi ve geçirmeye devam edecek. Biz aday adaylarımız ve teşkilatlarımızla bir araya gelerek adaylarımızı açıklarken, CHP ve MHP ise böyle bir organizasyon yapamadı. Bizde her şey birlik ve beraberlik içinde geçer” dedi.

İLK 5 DEĞİŞMEDİ

Listeler açıklandığında teşkilatların memnuniyetinin herkes tarafından görüldüğünü belirten Ceyhan, “Bu liste Kocaeli için uygun bir listedir. Listede olan ya da olmayanlar için asla bir şey demedik. Biz 49 aday adayımızla hangi 11 kişilik liste gelirse alıp başımızın üzerine koyarız demiştik. Bu seçimde de ortaya çıkan liste partimize ve kentimize hayırlı olsun. 11 kişilik listede ilk 5 sıra değişmedi. 6’ıncı sıraya Sami Çakır, 7’inci sırada ise Kürt kardeşlerimizin talebi ile oluşan Kürt aday Cemil yaman yer aldı. 10’uncu sırada ise Roman adayımız Erkan Aksoy ve 11’inci sırada Şener İnce’nin gelmesi ile liste şekillendi” dedi.

HERKES FİKRİNİ SÖYLEDİ

Temsiliyet açısından uygun bir liste olduğunu düşündüklerini ve başarılı sonuçlar alacaklarına inandıklarını belirten Ceyhan, “Listede olanlar iyi olmayanlar iyi değildi anlayışında değiliz. Olanların ve olmayanların kader çizgisinden bakması gerektiğini düşünüyoruz. Cemalettin Kaflı’nın listede olmaması bazı eleştirilere neden oldu. Biz il başkanlığı olarak liste yapmıyoruz. Şu olsun, bu olmasın diye bir çalışma yapmıyoruz. Ben, Büyükşehir, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanlarımız genel merkeze gittik. Burada herkes fikrini söyledi. Ben hiç kimseye ne fikir beyan ettiğini sormadık” dedi.

OLŞEN, HASTA EVDE YATIYOR

Cemalettin Kaflı’nın partiye çok emek verdiğini ve bundan sonra da birlikte hareket edeceklerini söyleyen Ceyhan, “Ayşe Müge Olşen aday açıklamasında, aday tanıtımında da yer almadı. Akla kırgınlık mı var sorularını akla getiriyor. Ayşe hanım evinde hasta olduğu için yatırıyor. Bayramdan sonra da ameliyat olması bekleniyor. Biz kendisine izin verdik. Biz bugün geçmiş olsun diye kendisine gideceğiz. Ameliyatı ile Şahin Talus ilgileniyor. İyileştiğinde yanımızda olacak” dedi.

ÖNEMLİ ÇAĞRI

Aday tanıtımı ile çalışmalara başladıklarını ifade eden Ceyhan, “Müge Olşen dışında tam kadro tanıtım kadrosunda yer aldık. Tanıtım toplantısında yerel açısından en önemli olan konu Başbakanımızın bayraklarla ilgili söylemiydi. 7 Haziran’da bu noktada iyi çalışma yaptık. Seçim büroları dışında hiçbir yere bayrak asmayın dedi. Seçim sürecinde incitici, karalayıcı söylemlerde bulunmayın dedi. ses konusunda da sıkıntılar var” dedi. Tüm il başkanlarına çağrımız gelin bu seçimde hiç bayrak asmayalım. Gelin il ve ilçe binalarımızda parti bayrakları asmayalım, Türk bayrağı asalım. 1 Kasım’a kadar birlik ve beraberlik içinde terör noktasında ortak duruş sergileyelim. İşin kirlilik, maddi sorunu ortada. Başbakanımızın çağrısına eş değer olarak bende bu çağrıyı yapıyorum. Hiç bayrak asılmasın. Sadece mitinf günlerimizde bayrak asılsın.

ADAM ADAMA MARKAJ

Bu seçim döneminde farklı kampanyası yapacağız. Mahalle bazlı çalışma yapacağız. mahalle istişare kurulu, mahalle yönetimleri, sandık kurullarımızla güçlü bir yapımız var. Bu yapıyı harekete geçireceğiz. 15 gündür ilçe başkanlarımız çalışma yapıyor. Bu seçimde birincisi olarak seçmen bazlı çalışmayı ve sandığın güvenliğini önemsiyoruz. Bu manada her sandık için 9 arkadaşla çalışıyoruz. Sandık günü de bir AK Parti temsilcisi dışında 3 müşahit ve okul ve kat sorumluları ile daha güçlü olacağız. Mahalle bazlı çalışmalarımızın startını verdik. Her seçmene kahvede, evde, camide, yolda, telefonda ulaşacağız. Adam adama markaj gibi birebir görüşeceğiz. Tüm unsurlarımızla bunu yapacağız.

HEDEFİMİZ 7 MİLLETVEKİLİ 

Bu seçimde iki hedefimiz var. Her teşkilatımız ilçe bazından onlarını yüzde 10 artırmasını isteyeceğiz. 7 Haziran’da aldığı oyun yüzde 10’unu artıracak. 7 Haziran’da 6 milletvekili çıkarmıştık, şimdi 7 milletvekili çıkarmayı hedef olarak teşkilatlarımızın önüne koyuyoruz. Herkesten duyacağınız reel hedef budur. Kürt kardeşlerimizin taleplerini bu listede yerine getirdik. Şimdi herkesin çalışması gerekiyor. Milletin ayağına gitmemiz gerekiyor. MHP; CHP ve HDP’nin uzlaşmaz tavrını milletimize anlatacağız.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki