Hürriyet Balıkçılara destek verdi!

Hürriyet Balıkçılara destek verdi!
05 Eylül 2016, Pazartesi - 21:17

Bütün gününü Karamürsel’de geçirerek, kamu-kurum kuruluşları ve STK’ları ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, balık avlama yasağının kalkması için Ereğli’de düzenlenen törene katıldı.

Karamürsel İlçesi’ne bağlı balıkçı mahallesi olan Ereğli'de avlanma yasağının kalktığı 1 Eylül gecesi denize açılan balıkçılar, bereketli bir yıl dileğiyle, 'Vira Bismillah' dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki partililer de Ereğli Mahallesi’nde düzenlenen törene katılarak balıkçılara rastgele dedi.

İNŞALLAH AYAĞIM ŞANS GETİRİR

Ereğli Mahallesi’nde düzenlenen törende Milletvekili Hürriyet’e Meclis Üyeleri Orhan Tanış, Celal Yönet, Ahmet Çalık ve Meral Karadeniz, Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Eraslan, ilçe yöneticileri Zuhal Aslantekin Öztorun, Nurten Akpolat, ve Nuran Genç eşlik etti. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ile beraber taka reislerine Türk Bayrağı ve baklava hediye eden Hürriyet, okutulan Kuran tilaveti sonrasında balıkçı ailelerine tek tek gezdi. Milletvekili Hürriyet, “Maşallah, uğurlu geçsin bol kazançlı geçsin, inşallah yüzleri gülerek gitti, gülerek dönsünler. Umarım ayağım şans getirir ve ağları balıklarla dolar” açıklamasında bulundu. Balıkçı tekneleri Ereğli’deki limandan sirenler çalarak, havai fişekler eşliğinde ayrıldı. Balıkçılar, ‘Vira Bismillah’ diyerek Marmara’nın serin sularına ilk ağlarını attı.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki