İftar Durağı Cumhuriyet Mahallesi oldu

28 Haziran 2015, Pazar - 15:14

Çayırova Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen her mahalle de iftar etkinliği Cumhuriyet Mahallesi ile devam etti.

Demirci, “Çocuklarımıza Ramazan Ayının Bereketini Yaşatmalıyız”
Çayırova Belediyesi tarafından hazırlanan her mahallede iftar programı Cumhuriyet Mahallesi ile devam ederken, mahalle sakinleri iftar programına yoğun ilgi gösterdi. Mahalle sakinleri ile birlikte iftar yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Ramazan ayının güzelliklerini hep birlikte yaşamanın anlamını ifade etti. Demirci, “Çayırova’da ramazan her noktada her mahallede ayrı bir güzellikte yaşanıyor. İftar programlarımızın neşesi olan çocuklarımızla beraber, siz değerli vatandaşlarımız ile birlikte bir aile gibi aynı sofranın etrafında bir ekmeği paylaşıyoruz. Bizlere sordukları zaman “Eski ramazanlar” deriz, mahalle iftarlarımızla da çocuklarımızın ileride bu yılları hatırlayacak anıları olacak. Çocuklarımıza Ramazanın bereketini yaşatmalıyız. Tekrar teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, Allah tekrarına erdirsin inşallah diyorum” dedi.
 

Kurulan sahnede Hacivat-Karagöz, ilizyon ve çeşitli etkinlikler ile renklenen iftar akşamında çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır dağıtıldı. Cumhuriyet Mahallesi İehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen iftar programına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyelerinin katıldığı programa mahalle sakinlerinde ilgisi büyük oldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki