İHH Suriyeliler gecesi düzenledi

28 Şubat 2016, Pazar - 00:05

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kocaeli Şubesi, ilimizde yaşayan Suriyeli göçmenler için Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gece düzenledi.

İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Kocaeli Şubesi, ilimizde ikamet eden Suriyeli göçmenler için gece düzenledi. Düzenlenen gecede stant açarak çeşitli ürünlerin satışı yapıldı. Satıştan elde edilen gelirin bir kısmı Kocaeli’de yaşayan Suriyelilere, geriye kalan kısmı ise Suriye’de yaşayanlara yardım TIR’ı ile gönderilecek. Düzenlenen programa çok sayıda Suriyeli vatandaşların yanı sıra; Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, İl Afet Müdürü Salim Tekoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş katılım gösterdi.

KUR’AN – I KERİM OKUNDU

Kur’an – ı Kerim okunmasıyla başlayan gecede konuşan İHH Kocaeli Şubesi Başkan Yardımcısı Göksal Erim, “Suriyeli kardeşlerimize bu güne kadar birçok yardım TIR’ı gönderdik. Buna katkı sağlayanlara teşekkür ederiz. Suriye’de kardeşlerimiz Esad güçleri ve başka güçler tarafından saldırıya uğruyor. Bizim buna dur dememiz gerekir. İnsanlar aç ve susuz bırakılıyor, işkence görüyor. Kadınlara tecavüz ediliyor. Bu zulme dur demek için ezilen kardeşlerimize yardım etmeliyiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Suriye’ye gönderilen yardım TIR’ları ve Reyhanlı’da kurulan yetimhanenin anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki