İHH’dan terör mağdurlarına un yardımı

İHH’dan terör mağdurlarına un yardımı
22 Mayıs 2016, Pazar - 12:14

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülen Kardeşim Kampanyası çerçevesinde Güneydoğuya 1 tır, Suriye’ye ise 2 tır un gönderildi.

Kampanya gelir sağlamak amacıyla Antikkapı Restoran’da kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Toplantıda İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Diyarbakır AK Parti eski Milletvekili Abdurrahman Kurt, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yöneticisi Cihat Gökdemir konuşma yaptı. İHH İnsani Yardım Vakfı Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal amaçlarının Güney Doğu ve Doğu’da yaşanan terör olaylarında mağdur olan, ötekileştirilen vatandaşlara destek olmak olduğunu söyledi. Kampanyaya destek olanlar arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ENSAR Vakfı Memur Sen de bulunuyor.

KARDEŞLİK TOHUMU
İHH İnsani Yardım Vakfı Şube Başkanı İsmail Yeşildal, “Terör tarafından kendi toprağında mülteci konumuna düşmüş insanlarımız var. Buradan toplanan yardımlar kime gittiği belli olmak kaydıyla gönderilecek. Bu bizim için kardeşlik tohumudur” dedi. İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cihat Gökdemir ise, “Son bir senedir kanlı bir sürece girdik. Bu kanlı süreç cepheleşmeyi arttırdı. Birbirimizle konuşamaz hale geldik. Bu cepheleşmeyi giderecek olan insanı yardımlar ve mağdurum elinden tutma çalışmaları olacak. Bu amaçla Kocaeli İHH diğer STK’ lar ile çalışma yapmış. Bu çalışmalar adresine ulaşacak. Oradaki olumlu yankıları görüyoruz” diye konuştu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ise, “Dünyanın dört bir yanında mazlum insanların yanında olan İHH’yı tebrik ediyorum. Kentimize gelmek zorunda kalmış insanların kullandığımız bütçelerde payı olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Her bir vatandaşımıza eşit ve adil hizmet götürüyoruz. Önce insan diyoruz. Bu güzel projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

AZGINLIĞI BİTİRME GÜCÜ
Diyarbakır AK Parti eski milletvekili Abdurrahman Kurt, “Biz kardeşiz ve kardeş kalmaya devam edeceğiz. Zor bir zaman. Bu süreç içinde zorlukların en büyüğünü Kürt meselesinin varlık sorunu olmaktan çıkarılıp artık eşitliğin dengelenmesi aşamasına geldik. Biz gönüllerimizle bir aradayız. Hiç kopmayacağız. Birleşmiş Milletler’in sadece dünyanın belli kesimi adına birleşmiş olduğunu haykırabilmenin özgüvenini yaşıyoruz. İslam coğrafyası 200 yıllı sefaletten kurtulacaktır. Bizim egemen olduğumuz değil adaletin olduğu düzenden bahsediyorum. Onun için bütün tahriklere Türk-Kürtlük mezhep üzerinden kaşımalara rağmen bu bayrak düşmemeli. Bize bu azgınlığı bitirme gücü ver yarabbi” dedi. Konuşmaların ardından Güneydoğuya 1 tır, Suriye’ye ise 2 tır un gönderildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki