YAKAKINTAKİP GAZETESİ--Çayırova ilçesi  İnsan Hakları Hizmet Derneği (IHH) İnsani Yardım Vakfı Çayırova Şube Başkanlığına Ali Şentürk atandı.

Çayırova İlçe Temsilciliği yetki belgesini il başkanlıgında teslim alarak göreve başlayan  Ali Şentürk; “Şeffaf ve hesap verilebilir bir anlayışla bu görevi yürütmek için kolları sıvadık. Biliyorum ki daha yolun başındayız. Gönüllülerimizle birlikte gece gündüz demeden daha fazla hizmet ederek yardıma muhtaç her bir insana elimizi uzatacağız” dedi.

Yönetim kurulunun ilerleyen zamanlarda oluşturulacağı belirtilirken Şentürk yaptığı açıklamada, ilçede yetim, öksüz ve yardıma muhtaç insanlara ulaşmak ve onların derdiyle dertlenmek istediklerini belirtti.

Halkla iç içe olup birlikte ilim ve irfan sahibi, ahlaklı nesiller yetiştirmek istediklerini ifade eden Şentürk “Genç nesillerimizi yıkıcı çalışmalar içinde olan örgütlere teslim edemeyiz. Hiçbir yetim, öksüz, gariban evladımız eğitimden ilimden uzak durmamalıdır. İhtiyaç sahiplerine burs vermek kimseye muhtaç olmadan eğitimini tamamlamalarını sağlamak asli görevimizdir” diye konuştu.