İletişim atölyesi Farabi’de ter döktü

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği’nin eğitsel sosyal etkinlik çatısı altında faaliyet gösteren ‘’İletişim Atölyesi’’, Darıca Farabi Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda sahne aldı. Gösteri, Psikiyatrist Esra Yazıcı’nın sunumu ve Kocaeli Sağlık çalışanlarından oluşan oyuncu kadrosunun başarılı performanslarıyla gerçekleşti.
15 Şubat 2014, Cumartesi - 11:50

VERİMLİ BİR GÖSTERİ OLDU

Hayatımızın her alanının, iş hayatımızın vazgeçilmez unsuru  olan  ‘’İletişim’’ kavramını  çalışanların, yöneticilerin ve hastaların gözünden sergileyerek akıllarda oluşan sorulara yanıt verebilmeye, empati  yeteneğini geliştirmeye katkıda bulunmayı amaçlayan  interaktif  gösteriye Darıca Farabi Hastanesi, Darıca ADSM ve Gebze Fatih  Devlet Hastanesi çalışanları  katıldılar. Gösteri boyunca ellerinde bulunan Kaypad İnteraktif Oylama Sistemini kullanarak anında gösterinin gidişatına  yönlendirebilen ve  sonucu görebilen  tüm çalışanlar,  daha önce çalışma hayatında tecrübe ettikleri deneyimlerin analizini ve sonucunu anında bir başkasının gözünden görebilme şansını yakaladılar.

ÇALIŞANLARIMIZIN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLADI

Etkinlik sonunda emeği geçen tüm ekibi tebrik ederek odasında ağırlayan Hastane Yöneticisi ve Başhekim Uzm.Dr. Ayhan Aktaş; ‘’ Birliğimizin bünyesinde personel eğitimine katkıda bulunmak  amaçlı   hazırlanmış olan ‘’ İletişim Atölyesi’’ çalışanlarını hastanemizde ağırlamak bizleri ve tüm mesai arkadaşlarımızı oldukça memnun etti. Renkli, samimi, verimli bir etkinlik deneyimi yaşadık. Günümüzde sağlık hizmet sunumunda kendi içimizde ve hastalarımızla olan ilişkilerimizde yaşanan iletişim kazaları hepimiz tarafından bilinmektedir. Hasta ve çalışan memnuniyeti açısından bu tür etkinlikler çalışanlarımızın eğitimine ve bir nebze olsun soluklanmalarına katkı sağlamaktadır. Bakanlığımızın öngörüleriyle,  çalışanlarımıza düzenli aralıklarla verilen iletişim eğitimlerinden birine daha ev sahipliği yapmış olduk. Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize ve eğitimde görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, benzeri çalışmaları her zaman hastanemizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı vurgulamak istiyorum’’dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki