ILIMLI HAZİRAN MECLİSİ

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci Başkanlığında Gerçekleşen Mecliste Bazı Gündem Maddelerine İktidar Meclis Üyeleri Evet Dedi, Muhalefet Meclis Üyeleri Hayır Dedi.
01 Haziran 2015, Pazartesi - 22:02

Açılış konuşması yapan Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci Bu gece gerçekleşecek olan Berat kandilini kutladı sayılı günler kaldığı Milletvekili seçimleri huzur ve barış eşlinde gerçekleşmesini temenni etti. CHP Çayırova gurup sözcüsü meclis üyesi A. Kadir Honca yaptığı konuşmada yaklaşan seçimlerin huzur barış eşliğinde, halk tercihini sandıklara yansımasını temenni ederek berat kandilini kutladı .

Honca, Keskine Sitem Etti

 

CHP Meclis üyesi A. Kadir Honca yaptığı konuşmasında, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Keskin’i işaret ederek , “Meclise gelen gündem maddeleri ile ilgili öncesinde bilgi almakta sıkıntı çekiyoruz. Anlamadan incelemeden burada gündem maddelerine ilişkin oy kullanıp karar almaya çalışıyoruz.” Deyince Başkan Demirci, Yardımcısı Keskin’e dönerek, “Kaç defa söyledim. Allah aşkına şu konuya dikkat edin. “ dedi. SP Çayırova gurup sözcüsü meclis üyesi Zeki Özçelik bu gece rahmetlerin gecesi olacak olan berat kandilini tüm islam âlemine ülkemize barış ve huzur getirmesini diledi yaklaşan seçimlerde hak eden kazansın diyerek sözlerini noktaladı.

Demirci, Çevremize Duyarlı Olalım

 Çevremizi temiz kullanalım Çayırovada bazı otobüs duraklarına parti siti kırları yapışkanlı olduğundan dolayı temizlikte sıkıntı çektiklerini belirtti. Temiz bir Çayırova için duyarlı olmaya davet etti. Seçim süreci başlamadan önce 3 parti temsilcilerinin bir araya gelerek afiş ve çıkartma malzemelerini reklam amaçlı duraklara, direklere ve duvarlara yapıştırılmaması, asılmaması yönünde anlaşma yapıldığının altını çizen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Hiçbir şey konuştuğumuz, anlaştığımız gibi olmadı. Çevre kirliliği noktasında partiler hiç duyarlı olmadı.

Duraklarımız, direkler dolayısı ile Çayırova çevre kirliliğine maruz kaldı. Bu konuyu burada dile getirirken siyaseten bir anlam içersin diye söylemiyorum. Gerçekten çevre kirliliğine duyarlı, kenti temiz bir belediyenin başkanı gibi ifade ediyorum.” dedi. Özçelik, Gerekli Adımları Attık Özçelik, Yapılanlar bizim ilgimiz olmadan yapılmıştır yaşanan çevre kirliliği dolayısı ile gerekli merciler ile toplantımız gerçekleşti yapılan yanlışı bizde kabul etmiyoruz diyerek gerekli önlemlerimizi partimiz olarak almış bulunmaktayız dedi. Haziran ayı meclis toplantısın bazı gündem maddelerinde tatlı sert diyaloglar yaşandı muhalefet iktidara yüklendi Çayırovanın geleceği için gündeme gelen maddelerin takipçisi olacağız dediler.

 

 

Uçar, Herkese Eşit ve Adaletli Olun Diyoruz SP Çayırova meclis üyesi Ali Uçar mecliste gündeme gelen S.S. Marmara Geri Dönüşümcüler İşyeri Yapı Kooperatifi Sınırları İçerisinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Tadilatı nedeni ile eski belediye meclisi tarafın gündeme gelen Marmara geri dönüşümcüler ile ilgili yaptığı konuşmasında, aynı hataya düşmeyenin diyerek konuyu daha şeffaf bir şekilde ele almalıyız dedi. Bu firma Çayırova belediyesine Vito marka bir araç vermiştir diyerek şimdide meclise gündeme gelen maddeler içinde herkese aynı mesafede adaletli olarak gelsin diyerek biz yok desek bile oy çokluğu sizde hemen okey veriyorsunuz siteminde bulundu Demirci, Bizim Gizlimiz Saklımız Yoktur Gündeme gelen Marmara geri dönüşümcüler il ilgili mecliste konuşan Başkan Demirci evet Çayırova belediyesine bir araç hediye etmişlerdir. Bazı iş adamları Çevre temizliği içinde temizleme araçları verdiler doğrudur. Çayırova hızla gelişmektedir ilçemize yatırım için gelen fabrika sahipleri yaptıkları jestlerinİde bizde halkımız ile paylaşıyoruz. 

 

Daha yaşanabilir bir Çayırova için hizmetlerimizi sürdürmekteyiz diyerek kendi ayaklarımız üzerinde duruyorsak ne mutlu bize ne mutlu Çayırova halkınadır herkes rahat olsun Çayırovanın geleceği için çalışmalarımız aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz dedi. Demirci, TOKİ’den Gelen Para Belediye Kasasına Girecek Başkan Demirci, Meclisten yaptığı konuşmasında herkes rahat olsun kimsenin hakkını kimseye yedirtmem diyerek muhalefete meclisten seslendi. Başkan Demirci TOKİ konutları ile görüşmelerinin sürmekte olduğunu belirterek belediyenin olan daireleri TOKİ’ye devrederek konutlardan gelecek olan para belediye kasasına girecektir dedi.

HAZİRAN AYI MECLİSİNİ TAKİP ETTİLER 

 

 

Çayırova Haziran ayı meclisine Kocaeli Milli ittifak adayı Yusuf Aksu, Çayırova AK Parti ilçe yöneticileri Selim Ekinci, Turhan Yalçınkaya, STK başkanları ve Çayırova halkı meclisi takip ettiler. Bir sonraki meclis Temmuz ayı ilk günü aynı saatte gerçekleşecek

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki