İLK-ÇEV Gençlik, Ağaç Dikme Şenliği Düzenledi.

29 Mart 2015, Pazar - 00:13

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında, İLK-ÇEV tarafından yürütülen '’Sanayi Bölgesi Gebze’de,Çocuklar İzcilikle Tanışıyor''Projesi kapsamında ağaç dikme şenliği düzenlendi.
Gebze İlim,Kültür ve Çevre Kulübü Derneği(İLKÇEV),Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul bahçesine ağaç dikti.İLKÇEV izcileri 65 kişiyle 27.03.2015 Cuma günü ağaç dikme çalışması yaptı.
Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak,ağacın önemini vurgulamak,bir nebze de olsa toprakla haşır neşir olmak,her izcinin dikilmiş bir ağaca sahip olması,doğanın vazgeçilmezi olan ağacın bir nebze de olsa hatırlanması amacıyla yapılan bu çalışmada İLKÇEV izcileri eğlenceyi ve doğayı bir arada yaşadı.
İLKÇEV Çevre Komisyonu Başkanı Orhan Yavuzyiğit yaptığı açıklamada;’’Sağlıklı Toplum,Sağlıklı Çevre’’sloganı ile çıktığımız bu yolda doğayı ve yeşili koruma ve yaşatmak için yapmış olduğumuz ağaç dikme şenliğimizde bize okulunu açan Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Yönetimine,faaliyete katılan öğrencilere ve desteklerinden dolayı Gebze Belediyesine teşekkür etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki