İLKÇEV Gençlik, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü.

İLKÇEV Gençlik, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü.
08 Ocak 2017, Pazar - 21:35

Gebze İlim Kültür ve Çevre Kulübü Derneği (İLKÇEV) İzcileri, Kocaeli Yuvacık Barajı Yürüyüş Parkurunda düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne katılım sağladı.


İLKÇEV, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kocaeli Valiliği ile ortaklaşa Kocaeli Yuvacık Barajı Yürüyüş Parkurunda düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne katılım sağladı.
  

İLKÇEV, 2 Oymakbaşı,6 İzci Lideri ve 15 izcisiyle Kocaeli Yuvacık Barajı Yürüyüş Parkurunda Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliğine katıldı. Yürüyüş esnasında İzci Lideri Tuncay Başoğlu, Sarıkamış’ın tarihteki önemi hakkında bilgiler verdi. 

İLKÇEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Tonyalı yaptığı açıklamada, gençlerle yoğun çalışmalara devam ettiklerini belirtip; bu etkinlikle de izcilere tarih bilinci ve şuuru kazandırdıklarını, izciliğin temel felsefesi olan görerek, yaşayarak öğretmeyi hedef aldıklarını, izcilerin dedelerinin şanına layık bir şekilde hareket ettiklerini gördüğünü söyleyip, katılımcılara teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki