İLKÇEV İzcileri Yuvacık Aksığın Kampıyla Çanakkale'ye Hazır!!!

05 Nisan 2015, Pazar - 23:39


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında, İLK-ÇEV tarafından yürütülen '’Sanayi Bölgesi Gebze’de,Çocuklar İzcilikle Tanışıyor''Projesi kapsamında izci kampı düzenlendi.
Gerçekleştirdiği izcilik faaliyetleriyle adından söz ettiren Gebze İlim, Kültür ve Çevre Kulübü Derneği (İLK-ÇEV), hafta sonunu oldukça etkin geçirdi.Yuvacık Aksığın İzci Kampı’nda bir araya geldiler.
Çanakkale Milli Bilinç Kampı,Sarısu,Kartepe,Ümraniye İzci Kamplarının ardından İLK-ÇEV İzcileri 2 Oymakbaşı,4 İzci Lideri ve 45 izcisiyle Yuvacık Aksığın’da izcilik kamplarına bir yenisini daha ekledi.
Gebze İlim, Kültür ve Çevre Kulübü Derneği (İLK-ÇEV) , oldukça güzel bir hafta sonuna imza attı. Kılıçarslan,Ulubatlı,Alparslan,Atilla ekipleri; Arslan,Kanarya,Kurt obaları ve 2 Oymakbaşı,2 İzci lideri, ve Kamp Müdürü Vahip Angur liderin kontrolü altında Yuvacık Aksığın izci kampı gerçekleştirildi.
Düzenlenen kamp oldukça renkli görüntülere sahne olurken Yuvacık Aksığın İzci Kampında İzcilik Oyunları, Doğa Yürüyüşleri ve Zorlu Parkurlar, Kamp Ateşi,Ney Dinletisi, Gece Nöbetleri,Teftiş, Tören, Bayrak, İstasyon Çalışmaları, İzcilik Eğitimi, İzcilik Marşları, Yarışmalar, Çevre Temizliği, Çadır,Hayatı İdame Eğitimi,Olta Atma Yarışı gibi daha fazla etkinliklerle izcilik kampını tamamladı.
İlk-Çev Gençlik Komisyonu Başkanı ve Proje Üyesi Safa Tonyalı: İzcilik kampının temasının ‘Çanakkale Bilinci’olduğunu dile getirerek ’’aynı zamanda bu kamp Nisan ayının son haftasında yapılacak olan Çanakkale Milli Bilinç kampına bir hazırlık olduğunu’’söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki