İLKÇEV'in Salı Seminerleri Başladı

İLKÇEV'in Salı Seminerleri Başladı
03 Kasım 2016, Perşembe - 12:04

Gebze İlim Kültür ve Çevre Kulübü Derneği (İLKÇEV )'in Salı Seminerlerinin 160. program konuğu Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem ÖztürK oldu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen program,   İLKÇEV Başkanı,  Dr.İlhan Kadıoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.  Dernek faaliyetlerinin ve etkinliklerinin tanıtıldığı slayt gösterisinin ardından kürsüye Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk geldi.  

Öztürk konuşmasında, Kulüplerinin Türkiye çapında faaliyet gösteren yüzlerce genç sporcusu ve izcisi bulunan bir kulüp olduğunu,  amaçlarının topluma her bakımdan faydalı, manevi değerlere sahip donanımlı bir gençlik yetiştirmek olduğunu belirtti. Yine bu yıl 5. düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarına büyük önem verdiklerini,  her geçen sene bu yarışmaya katılımın daha da arttığını ve çıtayı gitgide yükselttiklerini söyledi.  Bu seneki Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasının Kuran-ı Kerim Meali olduğunu,  amaçlarının Kur’an-ı Kerimin okunması, manasının anlaşılması ve bunun hayatımıza tatbik edilmesi olduğunu belirtti. Asıl amaçlarının Allah'ın Rızasını kazanmak olduğunu belirten Öztürk, herkesin bir mesleği, yaptığı bir işi olabilir ama asıl yapılması gereken,  ahirete iyi bir hazırlık yapmak olduğunu,  bu amaçla herkesin kendi heybesini iyiliklerle, güzel amellerle doldurması gerektiğini belirtti.

Konuşmasında Rahmetli Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Hoca Efendi'den de örnekler veren Öztürk,  özellikle Kur’an-ı Kerim'in yaşam biçimimize damga vurması gerektiğini ve onu kendimize, rehber almamız gerektiğini vurguladı.

Soru-cevaplarla devam eden program,  yapılan ikramlarla sona erdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki