İlksan Adaylarını Tanıttı

İlksan Adaylarını Tanıttı
05 Nisan 2016, Salı - 11:16

Türk Eğitim Sendikası( TES) Başkanı Yaşar Şanlı İLKSAN adaylarını tanıttı. 

 
Türk Eğitim Sendikası( TES) Başkanı Yaşar Şanlı sendika binasında yaptığı basın açıklaması ile  Nisan’da yapılacak İLKSAN(İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı)seçimlerinde aday gösterecekleri üyeleri tanıttı. Yaşar Şanlı açıklamasında,’’ TES olarak doğru bildiğimiz her şeyi her ortamda söylemeye devam edecek, eğitim çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarını bütün platformlarda, bütün ortamlarda savunacak, haksızlık ve hukuksuzlukları haykıracağız. Bundan hiçbir eğitim çalışanının şüphesi olmamalıdır. İLKSAN, bugün öğretmenlerimiz için güzel şeyler yapmaktadır. İLKSAN ile ilgili olumsuz kanaatleri olan arkadaşlarımızı da tekrar aklıselim davranmaya, doğruları öğrenmeye davet ediyorum. Bu vesileyle,  9 Nisan’da yapılacak İLKSAN seçimlerinin eğitim çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını diliyor, aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

SAYILI SANDIKLAR ARASINDA

Şanlı, "İLKSAN hakkında bilgiler vererek,’’Önümüzdeki Cumartesi günü ülkemizde ve ilimizde İLKSAN seçimlerine şahit olacağız. Bu vesileyle yüz binlerce sınıf öğretmeni, 1946 yılında kurulmuş yardım sandığı ilçe delegelerini seçmek için oy kullanacaklar. Bilindiği üzere İLKSAN, sınıf öğretmenlerine sağlık yardımları ve sosyal yardımlar yapmak amacıyla kurulmuş bir sandıktır. Öğretmenlere kaza, evlenme, maluliyet, şehit, ölüm, emeklilik yardımları gibi birçok alanda yardım yapan ve öğretmeleri ekonomik ve sosyal açıdan destekleyen bu kurum, 1996 yılına kadar kötü yönetim veyahut başka sebeplerle bazı sıkıntılar yaşamış, yıpratılmıştır. Ancak 1996’dan sonra Türk Eğitim Sen’li arkadaşlarımızın yönetime geçmeleri ile birlikte kurum kendini yenilemiş, arkadaşlarımızın başarılı çalışmaları ve idareleri sayesinde bugün, milyonlarca lira varlığı ve gayrı menkulüyle ülkemizin sayılı sandıkları arasına girmiştir’’ dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ

TES Kocaeli Şube Başkanı aşar Şanlı son olarak ,’’Türk Eğitim Sen, üyelerinin ve bütün öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının sigortasıdır. Eğilmeyen, bükülmeyen, ilkeli bir duruşun adıdır Türk Eğitim Sen. Doğru bildiğimiz her şeyi her ortamda söylemeye devam edecek, eğitim çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarını bütün platformlarda, bütün ortamlarda savunacak, haksızlık ve hukuksuzlukları haykıracağız. Bundan hiçbir eğitim çalışanının şüphesi olmamalıdır. İLKSAN, bugün öğretmenlerimiz için güzel şeyler yapmaktadır. İLKSAN’ı karalamak, sadece onu yönetenlere yapılmış bir kötülük değil, kendilerine de yapılmış bir kötülüktür. Çünkü bu kurum onlar için de vardır, onlar için yardım yapmakta, onlara da imkânlar sunmaktadır. İLKSAN ile ilgili olumsuz kanaatleri olan arkadaşlarımızı da tekrar aklıselim davranmaya, doğruları öğrenmeye davet ediyorum. Bu vesileyle,  9 Nisan’da yapılacak İLKSAN seçimlerinin eğitim çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını diliyor, aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki