İMO Kocaeli, İsu Kandıra Baraj Ve Tesislerini İnceledi

İMO Kocaeli, İsu Kandıra Baraj Ve Tesislerini İnceledi
18 Nisan 2016, Pazartesi - 14:00

 

İSU Genel Müdürlüğü, turizm bölgesi Kandıra’nın içmesuyu ihtiyaçlarını karşılamak için Kandıra Namazgah Barajı ile Dudutepe içmesuyu arıtma tesisi, atıksuları arıtmak için de Kandıra Merkez ve Cebeci İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ile modüler atıksu arıtma tesisleri inşa etti. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyeleri de Kandıra ve çevresine hayat katan tesisler için teknik gezi düzenledi.

TECRÜBE PAYLAŞIMI

İnşaat Mühendisleri’nin kayıtlı olduğu İMO Kocaeli Şubesi, başta ilimiz olmak üzere bölgedeki önemli yatırımlara teknik geziler düzenliyor. Genç üyelerinin bilgi ve becerilerini artırmak, iş deneyim ve tecrübesi olan üyelerinin de önemli yatırımları inceleme imkanı sağlayan teknik gezilerin son aşaması İSU Genel Müdürlüğü’nün Kandıra’da yaptığı yatırımlar ve tesisler oldu.

BARAJ VE TESİSLERDE İNCELEME

İSU Genel Müdür Yardımcıları Aziz Temiz, Alaeddin Alkaç ve Ali Sağlık ile bazı Daire Başkanları ve Şube Müdürlerinin da katıldığı teknik gezide, bölgenin içmesuyu ihtiyacını karşılayan Namazgah Barajı ve Terfi Merkezi ile Dudutepe İçmesuyu Arıtma Tesisi gezilerek, baraj ve içmesuyu süreci ile ilgili olarak bilgiler verildi. Namazgah Barajı’nın fazla sularından enerji elde edilmesi için yapılan ve inşaatı son aşamaya gelen Hidroelektrik Santrali’ni de gezen İnşaat Mühendislerine, bölgede bir ilk olarak yapılan HES ve yapılan çalışmalar anlatıldı.

ATIKSU ARITMADA İNCELEME

Kandıra ve bölgede Kandıra Merkez ve Cebeci İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ve Bağırganlı Modüler Atıksu Arıtma Tesisini işleten ve Seyrek,Sarısu ve Sucuali’de Modüler Atıksu Arıtma Tesisi inşaatlarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, İMO heyetine son olarak Kandıra Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’ni gezdirildi. Tesis hakkında bilgi verilerek, atıksuların arıtılması ile  bölgeye ve çevreye katkısının önemi anlatıldı. Yapılan projelerde İnşaat Mühendislerinin önemli katkısının olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten İMO üyeleri, İSU Genel Müdürlüğü’nün yaptığı baraj ve tesisleri yerinde görme ve incelemenin memnuniyetini yaşadıklarını belirterek teşekkür ettiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki