İş yeri kurşunlanan başkandan basın açıklaması

08 Aralık 2015, Salı - 12:24

Gebze’de Sultanorhan Mahallesi Hükümet Caddesi No:21 adresinde bulunan GemaxLife Rota Gayrimenkul adlı işyerine saldırı düzenlenen DSP eski Kocaeli Başkanı Süleyman Karaman olayla ilgili basın açıklamas yaptı.Edinilen bilgilere ve iddialara göre;i Sultanorhan Mahallesi Hükümet Caddesi No:21 adresinde bulunan GemaxLife Rota Gayrimenkul adlı işyerine geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi.olayda işyerinde  iş yeri sahibi Süleyman Karaman  Gebze Belediyesi’nden atılan işçiler Okan Kurt ile Mustafa Demir de bulunuyordu. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayla ilgili polis soruşturma başlattı.

GÖZDAĞI VE TEHDİT

Konu ile ilgili iş yerinde basın açıklaması düzenleyen Süleyman Karaman”“Ben toplumda kişiliğimle duruşumla hem siyasal hem sivil toplum kuruluşlarında geçmişte halkımıza vermiş olduğum hizmetlerimle aktif rol almış toplumun takdirini ve sevgisini kazanmış bir insan olarak kendimi arz ediyorum. Bir ticari ilişki sonrası benim haklarımdan feragat etmem için bana yapılan bu göz dağı nitelikli çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada dik duruşumu sürdüreceğimi özellikle belirtiyorum.Süleyman Karaman olarak 50 yıllık hayatımda gerek sivil toplum örgütleri gerekse siyasi çalışmalarımda hiçbir siyasi ve bölgesel farklılıklar gözetmemeksizin topluma katkıda bulunmaya çalıştım.Türk toplumunun bir ferdi olarak şahsıma yapılan bu saldırıyı şahsımdan ziyade kendim gibi düşünen tüm toplum insanlarımıza yapılan bir saldırı olarak nitelendiriyorum. Anlaşılan odur ki ülkemizde ve merkezimde yıllardır yaşadığımız Gebzemize bu menhur olayın açılımı aslında kendi hak ve özgürlüklerine sahip çıkan kimseye dik duruşundan, adamlığımdan ödün vermeyen şahsiyetli kişilikli iş adamlarına ve vatandaşlarımıza bir gözdağı ve tehdittir”dedi.

ŞÜPHELENDİĞİM DEĞİL

BİLDİĞM KİŞİLER VAR

Olayın adam öldürmeye tam teşebbüs olduğunu vurgulayan Karaman “.olay basit bşr kurşunlama olayı değidir.Hem devlete hem bana meydan okuma, yıldırma olayıdır. Olayın faili ne zaman bulunacak bundan daha da önemlisi azmettirenlerin kim olduğu ile ilgili verdiğim ifadem ile emniyet teşkilatımızda çalışmalarını yapıyor ve bu olayın takipçisiyim.Bu olay kapatılamayacak. oldu bittiye getirilmeyecek. Emniyet teşkilatımızda bu konuda ki hassasiyetimin farkında olduğunu düşünüyorum. Bunu kimleri yapacağı ile ilgili belge bilgiyi emniyet verdim. Benim güvenliğim yoksa kimsenin güveliği yoktur. Benim yanımda olanlara yapılmış gibi anlatıldı. Ancak bunu yapacaklar bunu benim yanımda yapmaz. Belediye başkanı beni aradı. İlgine teşekkür ediyorum. Onunla ilgili ithamı kabul etmiyorum. Konuyla ilgili olarak arayanlar oldu. Bizi yalnız bırakmadılar. Bu konuyla ilgili ses kayıtları dâhil elimde birçok belge bilgi mevcut. Olaydan sonra emniyet teşkilatı benimle ilgilendi. Şüphelendiğim kişi yok. Bildiğim kişiler var. Bu kentte o isimleri ortaya koyduğumuzda herkes bunu görecek. Emniyete teşkilatı bu konuyla ilgili çalışmalarını sekteye uğramaması için isim telaffuz etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki