İşçilerden duşlu eylem

Enpay’da 4 gündür fabrikayı terk etmeyen işçilerin duş sularının işveren tarafından kesilmesine karşı işçiler fabrika içinde ve kapısında duş alarak işvereni protesto etti
24 Temmuz 2015, Cuma - 00:05

Enpay’da 4 gündür fabrikayı terk etmeyen işçilerin duş aldığı suların kesilmesi üzerine işçiler fabrika önünde ve fabrika içinde duş almak için eylem yaptı. Fabrika önünde işten çıkartıldıkları için direnen işçiler ve arkadaşlarının tekrar iş başı yapması için fabrikayı terk etmeyen işçiler karşılıklı duş aldı. Fabrikanın kapısında leğen içinde ve fabrikada ise ayakta arkadaşlarını yıkayan işçiler yapılan baskıların kendilerini yıldırmayacağını belirtti. İşçiler eylemde Türkiye’nin çeşitli illerinde polislere yönelik saldırıyı da sloganlarla protesto etti.

SABAH SULAR KESİLDİ

Eylemden önce açıklama yapan Birleşik metal-İş Şube Sekreteri Talat Çelik, Enpay’da yaptıkları örgütlenme çalışmasının ardından yaşananları tüm kent ve ülke kamuoyunun gördüğünü belirtti. 24 arkadaşlarının işten çıkartıldığını belirten Tunç, “4 gündür fabrika içinde üretim yapılmıyor. Atılan işçiler geri alınana kadar eylem devam edecek. Eylemin sona ermesi için tüm arabulucu girişimleri işveren tarafından ret edildi. bugün sabah vardiyasında ise işçilerin duş ihtiyaçlarını gördüklerin duşların suları kesildi. İşverenin bu hamlesine karşı biz de bu eylemi yaparak bu kentti yönetenlerin ve kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz” dedi.

enpayduşlueylem1

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki