Işık; 2007'de Başkanlık Sistemine Geçtik

Işık; 2007'de Başkanlık Sistemine Geçtik
07 Mayıs 2016, Cumartesi - 12:13

AK Parti 'nin 2 Nisan'da başlayan Teşkilat Akademisi'nde son ders zili bugün çaldı. Teşkilat Akademisi eğitim programlarının son dersinde İzmit ve Gebze teşkilatlarına eğitim verildi. Burada konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Türkiye 2007 yılında Başkanlık Sistemi'ne geçti.Şu anda meclisimizin en önemli önceliği Başkanlık Sistemi ve Anayasa değişikliği olmalıdır" dedi.

AK Parti 'de 2 Nisan'da başlayan Teşkilat Akademisi eğitim programları bugün sona erdi. Teşkilat Akademisi'nin 4'üncü ve son toplantısı Derbent Otel'de sabah ve öğlen yapılan iki oturum halinde gerçekleşti. Son derste AK Parti İzmit ve Gebze teşkilatlarına eğitim verildi.Teşkilat Akademi programına  AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır 'Ekonomi', Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz 'Hükümet İcraatları', Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise 'Teşkilatçılık' konulu ders verdi. Programa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İzmit Belediye Başkan vekili İbrahim Bulut,İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve partililer katıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, "Bu hafta İzmit ve Gebze ilçelerimizin eğitimini tamamlayacağız. Şu ana kadar 4 haftada toplamda 1750 teşkilat mensubumuz eğitim aldı. Bugün de bu salon doldu taştı. Salonun büyüklüğü teşkilatımızın katılımına yetmedi. Bugünki eğitimle birlikte 2 bin 100 arkadaşımız eğitim almış olacak. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Kocaeli'ye yakışır bir eğitimi tamamladık. Kocaeli teşkilatları her zaman eğitimi önemseyen teşkilatlar oldu. Ramazan'a kadar bitirmeyi planladığımız eğitimleri bitirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Sayın Cımhurbaşkanımız 13 Mayıs Cuma günü açılış bayramı için Kocaeli'ye gelecek. Kocaeli teşkilatlarının tüm heyecanını, coşkusunu cumhurbaşkanımıza ileteceğinden, üzerine düşeni yapacağına en ufak bir şüphem yok. Kocaeli teşkşilatlarının bu eğitimden sonra en büyük vazifesi Cumhurbaşkanımızın programına hazırlanmaktır" dedi.

BAŞKANLIK TEK GÜNDEM OLMALI

Türkiye'nin tek gündeminin Başkanlık Sistemi olması gerektiğini vurgulayan Işık, "Türkiye'nin yapması gereken yürümesi mümkün olmayan sisitemi . Gündeme alınması gereken konu Başkanlık sistemidir. Meclisimizin en önemli gündemi Anayasa Değişikliğş ve Başkanlık Sitemi olmalıdır ve denge mekanizmaları belirlenmiş Başkanlık Sistemi'ne hemen geçilmelidir. Tüm partilere çağrım gelin ideolojik gözlükleri bir kenara bırakın, bu sistemi beraber tartışalım beraber olgunlaştıralım. Bari bu defa Türkiye'nin kişilerden ve isimlerden bağımsız modelini ortaya koyalım .Bu bir dava hareketidir. Bu harekette insanlar fani ülke kalıcıdır, dava kalıcıdır. Bu anlayışla hareket etmeye devam edeceğiz Tüm dertleri koltuk olanların bunu anlaması mümkün değildir. AK Parti 'de son günlerinde yaşananları okuyamayanların en büyük nedeni budur. Koltuk hırsına kapılmadan yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki