Işık Memur-Sen’i Ziyaret Etti

12 Mayıs 2015, Salı - 23:53

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık   Memur-Sen’i ziyaret etti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Memur-Sen İl Temsilciliği ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleriyle Sivil Toplum Merkezi’nde bir araya geldi. Memur-Sen’in sorunlarını bakan Işık’a yönelttiği toplantıya, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Şube Başkanları, AK Parti İl SKM Başkanı Mehmet Uzunoğlu hazır bulundu. Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş, AK Parti’ye neden açıktan destek verdiklerini açıklayarak, sendika olarak siyaset yapmadıklarını, doğruyu söylediklerini belirtmesi dikkat çekti.

 

SİYASET YAPMIYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş, genel seçimlerin geçmiş seçimlerden farklı geçeceğini tahmin ettiklerini, muhalefet partilerinin ittifak yaparak güçlü oldukları bölgelerde birbirlerini destekleyeceklerini söyledi. Ülkede yağ, tüp kuyrukları olduğu dönemden, hızlı tren, savunma sanayi, eğitim ve sağlık alanındaki hizmetlerle güçlü bir ülke haline geldiğini belirten Akkuş, “Bunların hepsi AK Parti döneminde yapıldı. Biz siyaset yapmıyoruz. Geçmişten bugüne nereye geldiğimizi hatırlatmak istiyoruz” dedi.

 

MEMUR-SEN’LİLER EV SAHİBİ OLACAK

Doğruyu söylemenin siyaset olmadığını belirten Akkuş, “Memur-Sen var oldukça biz doğrunun yanında olacağız. İstikrarın, çözüm sürecinin, kalkınmanın ve özellikle başkanlık sisteminin getirilmesi için ne geriyorsa yapmaya hazırız. Biz çocuklarımız geleceği için bu çarkın bir dişlisi olacağız. Halkımız ellerini vicdanlarına koyarak oy versin. Biz Kocaeli Memur-Sen olarak üyelerimize yakışır deniz manzaralı konut projemizi Yuvacık’ta bir aya kadar hayata geçireceğiz. Maliyetine yaptırdığımız bu konutlar üç katlı, çatı dubleksli, sosyal tesisleri olan, 120-130 metrekare büyüklüğünde 110 ile 120 bin lira bedel ile üyelerimize satılacaktır” dedi.

 

MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Akkuş’un ardından kürsüye çıkan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Akkuş’a konuşmasından dolayı teşekkür etti. Marifetin iltifata tabi olduğunu belirten Işık, “memur-Sen’i kurucusu Akif İnam’ı anmadan geçmek olmaz. Memur-Sen’de şimdi bir başkanlık değişimi de olacak. Türkiye’nin demokrasisinde ortaya koydukları net tavır nedeniyle Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum. Türkiye bu noktaya güle oynaya gelmedi. Çok büyük zorluklar içinde geldi. Ülkenin son 100 yılında büyük acılar ve büyük kayıplar var. Tek partili dönemde çok büyük sıkıntılar yaşadı bu halk” dedi.

 

YERLİ OTOMOBİLE CHP ZİYNİYETİ İZİN VERMEDİ

1950’de Demokrat Parti’yi iktidar yapan şeyin ezanın orijinal hale getireceği vaadi olduğunu belirten Işık, “Bugün bazıları Kabe ile Taksim karşılaştırması yapıyor. 1950’de millet karşısına sandık geldiğinde ülkenin rotasını değiştirdi ve tepkisini sandıkta ortaya koydu. 1950 ile 60 arası Türkiye’nin sıçrama yaptığı bir ülke olarak kayıtlara geçti. Devrim araçlarının hayata geçmesini de CHP zihniyeti engelledi. İleri teknoloji ve üretimden bahsediyorlar. Sen bu memlekette üreten ve yüksek teknolojiye geçenleri engelleyen zihniyetin devamısın” dedi.

 

DARBEDEN SONRAKİ REFERANDUM DEMOKRASİ DESTEĞİDİR 

Dünya hızla gelişirken, Türkiye’de kardeşin kardeşe kırdırıldığını belirten Işık, “1980’de yapılan darbenin ardından referandumda demokrasiye geçiş için verilen bir destek olduğunu düşünüyorum. 82 Anayasası’nın ardından yapılan popülist politikalar ve 28 Şubat post modern darbe ile Türkiye iyice geriledi. 2002 yılında millet sandık önüne geldiğinde Türkiye’nin rotasını yeniden demokrasiye çevirdi. 2005 yılında Türkiye orta seviyede gelir düzeyine çıktı ve hızlı bir şekilde yükseltmeye başladı. Hızla demokrasisini geliştirerek ekonomisini düzeltti. Ekonomi kötü giderse ekonomi de kötü gider” dedi.

 

GEZİ TUZAĞINA DÜŞÜRMEK İSTEDİLER

Gezi olaylarına değinen Işık, “Eylemlerin ilk bir iki gününe giden gençlerin samimiyetlerini sorgulamıyoruz. Ama daha sonra burası provoke edildi. Gezi Platformunun taleplerini sıralaması bu olayın gerçek yüzünü ortaya koydu. Türkiye’yi gezi tuzağına düşürmek için çok ciddi çaba harcadılar. Dertleri büyüyen güçlenen Türkiye’nin bir takım küresel güçlerin işine gelmemesidir. Gezi olayları milletin ferasetiyle ülkeye çok zarar vermeden sona erdi. Ardından 17-25 paralel darbe girişimleri oldu. Benim genelgeme rağmen 147 kişiyi işe alıyorlar. İktidar gidecek diye bakıyor. Çok iyi hesaplar yapmışlar ama Allah’ın hesabını düşünmemişler” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki