Işık sınır hattına gitti

Işık sınır hattına gitti
02 Ocak 2017, Pazartesi - 14:42

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yılın son iki gününü Suriye sınırındaki bölükleri ziyaret ederek geçirdi. Kilis Öncüpınar 4.Hudut Bölük Komutanlığı’na giden Başbakan Binali Yıldırım’ın da yanında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yılın son iki gününü Şırnak ve Kilis’te görev yapan askeri birlikleri ziyaret ederek geçirdi. Işık ilk olarak, 1950 rakımlı Namaz Dağı Üs Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Hudut nöbeti tutan askerlerle bir araya gelerek moral verdi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak da bu ziyarette Işık’ın yanında bulundu. Geceyi 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda geçiren Işık, Şırnak Valiliği, Silopi 28.Mekanize Piyade ve 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na da giderek, Vatan nöbeti tutan askerlerle bir araya geldi.

BAŞBAKAN’LA KİLİS'E GİTTİ
Bakan Işık, bölgedeki son gün Başbakan Binali Yıldırım’a eşlik etti. Başbakan Yıldırım, Kilis’te halka hitap ettikten sonra Öncüpınar 4.Hudut Bölük Komutanlığı’na geçti. Burada komutanlardan operasyonlar ve son durum hakkında bilgi alıp, askerlerle karavana öğle yemeği yedi. Başbakan Yıldırım ile Işık buradan Oğuzeli Kışlası’na gitti. Burada da askerlerle akşam yemeğine katıldı. Yıldırım ve Işık’ın ziyaretleri bölgede görevde bulunan askerleri çok mutlu etti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki