Işık’tan 7 yeni okul müjdesi

08 Mart 2015, Pazar - 23:21

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOKİ ve Kocaeli Büyükşehir yetkilileri ile bir araya geldi. Toplantıda ilimizde yapılacak 7 yeni okul için yapımına başlanması kararı alındı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOKİ ve Kocaeli Büyükşehir yetkilileriyle bakanlık binasında bir araya geldi. Toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ile AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan katıldı. Bakan Işık, Kocaeli’nde 3 yeni rekreasyon alanı inşası talimatı verdi. TOKİ ve Büyükşehir arazilerinin bedel tespitinin yapılmasıyla Gebze, Derince ve İzmit’ te belirlenen alanlar halkın rahat edeceği, dinleneceği, sosyal aktiviteler gerçekleştirebileceği yeni alanlar olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek.

 

7 YENİ OKUL

Toplantıda TOKİ tarafından yapılacak 7 yeni okul için de en kısa zamanda yapımına başlanması kararı alındı. Buna göre; Gebze Kız Meslek Lisesi, Derince İmam Hatip Lisesi, Gölcük Endüstri Meslek Lisesi, Dilovası Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gebze Sultan Orhan Mahallesi Anadolu Lisesi, İzmit Tavşantepe Endüstri Meslek Lisesi ve Kartepe Otelcilik ve Turizm Lisesi Kocaeli’nin yeni okulları olacak. Ayrıca, yeni Kocaeli Emniyet Müdürlüğü hizmet binası da yine TOKİ tarafından inşa edilecek.

 

DEVAM EDEN PROJELER

TOKİ ve Büyükşehir yetkililerinin buluştuğu toplantıda devam eden projeler de gözden geçirildi. 33 bin kişilik stadyum, 200 yataklı İzmit Devlet Hastanesi ve Çayırova’da yapımı devam eden 385 konut, Dilovası ve Kandıra’da yapımına başlanacak konut projelerinde gelinen son nokta ele alınarak bütün projelerin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Bunların dışında TOKİ ile birlikte yürütülebilecek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki