İşkence görüntülerinde 4 kişinin ifadesi alındı

İşkence görüntülerinde 4 kişinin ifadesi alındı
20 Aralık 2015, Pazar - 11:55

 

Köseköy Tepecik Mahallesi'nde bulunan Köseköy Rehabilitasyon Merkezi (KEREM)’nde çıkan işkence görüntüleri  üzerine bakanlık,valilik ve emniyet  birimleri harekete geçti.  Olayda 4 kişi emniyete getirilerek ifadeleri alındı

 

Kocaeli Kartepe İlçesi Köseköy Tepecik Mahallesinde bulunan Köseköy Rehabilitasyon Merkezi (KEREM)’nde M. A. isimli bir eğitmenin engelli çocuklara kaynar su ve soğuk su ile işkence görüntüleri üzerine önce bakanlık 2 müfettiş görevlendirdi. Ardından  Valilik personelin merkezle ilişiğinin kesildiğini ve hakkında soruşturma açıldığını bildirdi.

 

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Son olarak  Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince M.A. isimli personel  akşam saatlerinde  ifadesi alınmak üzere emniyete getirildi. M.A isimli eğitmenin ifadesinde görüntülerle ilgili olarak suçlamaları kabul etmediği ve  çocuğu altını ıslattığı için yıkadığını  ve çocuğun temizliğini yaptığı sırada çekilen görüntülerin gerçeği yansıtmadığını  belirttiği ayrıca yere yatırma görüntüleri ile ilgili olarakda  çocuğun kendisine  zarar verdiğini bunu egellemek için yere yatırıp üstüne bastırdığını iddia ettiği öğenildi.

 

KENDİNE ZARAR VERMESİN DİYE

Öte yandan görüntüleri izleyen Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü  o sırada orada bulunan 3 kişinin daha kimliğini tespit etti. Kimlikleri tespit edilen S.Y., E.Ç. ve A.R.P.’nin adresleri tespit edilerek ifadeleri alınmak üzere Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.. Aynı görüntüde arka plandan gelen tokat sesi ve M.A.’nın çocuğa ettiği küfürler de bu ifadeyi yalanlıyor.  Görüntülerde orada bulunduğu görülen S.Y. isimli kadın öğretmen ile görüntülerin arka planında sesinin geldiği tespit edilen A.R.P. isimli erkek temizlik işçisi ise görüntülerin iki yıl önce çekildiğini, bu sebeple olayı hatırlamadıklarını söyledikleri öğrenildi.

 

BU YÜZDEN İŞTEN AYRILDIM

Öte yandan, görüntüler çekildiği sırada yine orada bulunduğu tespit edilen ve bu sebeple ifadesine başvurulan E.Ç. isimli kadın öğretmen ise görüntüleri doğruladığı  ve konuyu kurum müdürüne aktardığı  ancak  herhangi bir şey yapılmadığından işten ayrıldığını söylediği bilgisine ulaşıldı.

 

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın gerçekleştiği Köseköy Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tüm çalışanların konuyla ilgili ifadelerine de başvurdu. Görüntülerde olmayan diğer çalışanların ve kurum müdürü Turgay Akdoğan’ın ifadelerinde böyle bir durumun gerçekleştiğinden haberlerinin olmadığını söyledikleri öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki