“İŞKUR Müdürü görevinden alınsın”

“İŞKUR Müdürü görevinden alınsın”
27 Ekim 2015, Salı - 11:15

 

 

Şube binasında yapılan basın açıklamasında kamu kuruluşlarında yapılan mobbing ve keyfi sürgünlere dikkat çeken BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş İşkur il müdürünün keyfi sürgünler yaptığını söyleyerek görevinden derhal alınmasını istedi

 

BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş, şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Sendika yöneticileri ve sendika üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında kamu kuruluşlarında çalışanlara keyfi sürgünler yapıldığını dile getiren Ateş İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ı yaptığı uygulamalar sebebiyle sert sözlerle eleştirdi.

 

‘KADROLAŞMA YAŞANIYOR’
Ateş konuşmasında, “Tüm ülkede yaşanan kadrolaşmanın bir ayağı da ilimizde yaşanmıştır. İŞKUR İl Müdürü atanan Ulvi Yılmaz da SGK İl Müdürlüğünde memur olarak çalışırken Memur-Sen’in şube başkanlığını yapmış daha sonra şef kadrosunda olmadığı halde çeşitli yöntemler kullanılarak SGK İl Müdür yardımcılığı görevine atanmış, sonra İŞKUR İl Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Göreve gelir gelmez de Memur-Sen yöneticisi olan İŞKUR çalışanı İlhan Alşan’ı özel kalemi olarak atanmıştır” dedi.

 

‘İŞKUR MÜDÜRÜ MOBBING UYGULUYOR’
“Ulvi Yılmaz göreve geldiğinden bu yana İŞKUR’da iş barışı bozulmuştur, sürgün tehditleri ile çalışanlara mobbing uygulamaktadır” diyen Ateş, “Sendikamız Ulvi Yılmaz’la yaptığı görüşmede sürgün görevlendirmelere, baskılara, mobbinge bir an önce son vermesi istenmiş. Ancak Ulvi Yılmaz “Ben İŞKUR il müdürüyüm benim canım ne isterse onu yaparım, canımın istediğini istediğim yere gönderim. Kimse de buna karışamaz, yaptığım görevlendirmeleri il müdürlüğünün personel ihtiyacı sebebiyle yapıyorum, bazı personellerde cezayı hak ediyor” demiştir” sözlerini kullandı.

 

‘GÖREVDEN ALINMALIDIR’
Yapılan basın açıklamasında Kocaeli Valiliğine seslenen Ateş, “Kocaeli iş kurumundaki bu sürgün görevlendirmeler derhal durdurulmalıdır. Görevini kötüye kullanan il müdürü Ulvi Yılmaz derhal görevden alınmalıdır. BES olarak kamuda her türlü ayrımcılığın ortadan kalkması, çalışma alanının demokratikleşmesi, çalışanların eşit ve adil şartlara tabii tutulması için kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki