İşkur’dan Gölcük ve Dilovası’na müdür

23 Aralık 2014, Salı - 15:19

 

İşkur’un Gölcük ve Dilovası hizmet merkezleri de sessiz sedasız hizmete açıldı. Kocaeli İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösterecek Hizmet Merkezlerinde birer müdür ile iş ve meslek danışmanları ile hizmet verecek.

Dün itibari ile hizmet vermeye başlayan Gölcük Hizmet Merkezi Müdürlüğüne Mehmet Özdemir atandı. Özdemir, daha önce il müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Gölcük İŞKUR Hizmet Müdürlüğü Dumlupınar Mahallesi 15. Sokak No:2 adresinde 20 kadrolu personel ile hizmet verecek. Dilovası Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne de Ayhan Kutlu getirildi. Kutlu da., daha önce il müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Dilovası’ndaki merkez Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:8 adresinde 15 personel ile hizmet verecek.


EĞİTİMSİZLİK İŞSİZLİĞİ ARTIRIYOR

İşkur İl Müdürü Öztekin Kaşukçi yeni gelişen teknolojinin beraberinde nitelikli işgücü ihtiyacını da getirdiğini belirtti. Kaşukçi, yeni açılan merkezlerde daha etkin hizmet üreteceklerini dile getirdi. Kaşukçi şunları söyledi: “Özellikle ihraç ekonomilerinde tüketici beğenisi, yüksek kalite gibi kavramların ön plana çıkması yüksek verimlilikte çalışacak, nitelikli işgücü kullanımın zorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle eğitimsizlik, giderek işsizliğin önde gelen sebepleri arasında yer almaya başlamıştı. Amacımız hizmet merkezlerinde iş kurumu il Müdürlüğü olarak her türlü hizmeti eksiksiz olarak halkın ayağına götürmektir. Eğitimli toplum da işsizlik rakamları da düşecektir” 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki