İslam ülkelerine oyunlar oynanıyor

15 Mayıs 2015, Cuma - 19:57

Milli Türk Talebe Birliği’nin düzenlediği ‘Dine Karşı Din, İslam’a Karşı İslam’ konulu konferansta Ortadoğu üzerinden İslamiyet’in güçsüzleştirilmeye çalışıldığına dikkat çekildi

Milli Türk Talebe Birliği, Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde konferans düzenledi.  Time Türk Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, Uluslararası Rabia Platformu Genel Koordinatörü Cihangir İşbilir, Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Samir Salha’nın konuşmacı olarak katıldığı ‘Dine Karşı Din, İslam’a Karşı İslam’ konulu konferansın moderatörlüğünü Arap Türk İslam Meclisi üyesi Celalettin Duran yaptı.

AYRIŞMALAR YAŞANDI

Müslümanlar ve İslam ülkeleri üzerine oynanan oyunlardan İslamiyet’e getirilmeye çalışılan suçlamalara kadar pek çok konunun paylaşıldığı konferansta Suriye, Irak ve Yemen okumalarının yanlış yetersiz olduğunu dile getiren Cihangir İşbilir, 1918 ile birlikte İslam dünyasında ayrışmalar yaşandığını belirterek, bu şekilde İslamiyet’in ve İslam ülkelerinin güçsüzleştirilmeye çalışıldığını vurguladı.

ZAYIFLATILMAK İSTENİYOR

İşbilir’in ardından söz alan Sami Salha ise, tek anayasa, tek para birimi ve tek askeri topluluğun önemine değinerek Avrupa ülkelerinin Avrupa Birliği çatısı altında toplandıklarını fakat İslam ülkelerinin birleşemediğini söyledi. Avrupa toplumlarının Ortadoğu’ya etkilerinden de bahseden Salha, Ortadoğu’nun Avrupa ülkeleri tarafından çeşitli şekillerde zayıflatılmaya ve yıpratılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

ÇATIŞMALAR ÇIKARILIYOR

Son olarak söz alan Nevzat Çiçek ise, İslam dünyasının çatışmalarla asimile olduğunu söyleyerek, Batı’nın İslam inancını yıpratma hareketleri yaptığını kaydetti. Hristiyanlıkta oluşturulan Protestanlığının aynısının İslamiyet’e de uygulanmaya çalışıldığına dikkat çeken Çiçek, Ortadoğu’daki birçok buna bağlı olarak dış güçlerin etkisiyle çatışmalar çıkarıldığına vurgu yaptı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki