İSPAT ETSİNLER İSTİFA EDERİM

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Albayrak kesin ve net konuştu; 'şerefli insanlar bilgi ve belgesiyle konuşur, ispat etsinler istifa ederim'
27 Ağustos 2015, Perşembe - 11:59

Bir yıl önce Gebze Belediye Başkan yardımcısı olarak göreve başlayan Sadık Albayarak göreve geldiği günden bu yana gündemden düşmüyor.. Hemen hergün hakkında yeni bir iddia ortaya atılan Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak gazetemize açıklamalarda bulunduTüm sorularımızı içtenlikle yanııtlayan Albayrak, kamuoyunun merak ettiği bütün iddialarla ilgili açık ve kesin bir dille cevap verdi.. Daha önce Darıca Belediye Başkan Yardımcısıydınız ve bir yıl önce Gebze belediye başkan yardımcısı olarak göreve başladınız..

Bu göreve başladığınızdan bu yana hakkınızda hep iddialar üzerinden gidilen haberler çıkıyor.. Neden?

Sadık Albayrak: Yaklaşık bir yıldır Gebze Belediyesinde görev yapmaktayım. Geldiğim günden beri, bu tarz doğru olmayan ve art niyetli ‘ iddia ediliyor, söyleniyor, vs. gibi‘ kaynağı belli olamayan, bilgisi ve belgesi olmayan haberlerle kamuoyu etki altında bırakılarak benim üzerimden kurumumuz ve belediye başkanımız yıpratılmak istenmektedir. Daha önce çalıştığınız ve uzun bir yol arkadaşlığı yaptığınız Darıca Belediyesinden olaylı bir şekilde ayrıldığınız ve hatta kovuldunuz iddia ediliyor.. Gerçekten Darıca belediyesinden kovuldunuz mu?-Yaklaşık altı yıl Darıca Belediyemizde Başkanımız Sayın Şükrü Karabacak beyefendinin danışmanlığını ve son yerel seçimden sonrada başkan yardımcılığı görevime devam ettim. Sonrasında kendi isteğimle Darıca Belediyesinde ki görevimden ayrıldım. Şükrü Başkanla da ayrılırken ziyaret edip güzel bir şekilde vedalaştık.Hatta Gebze Belediyesine geçiş esnasında da Başkanımız Sayın Adnan Köşker, Darıca belediye Başkanımızı arayıp nezaketen müsaadelerini sorup ondan sonra işlemlerime devam edilmiştir. Bu konuyla ilgili sonrasında üretilen haberler tamamen asılsız ve doğru değildir.

Bir gecede Darıca belediyesinden Gebze Belediyesine görevle geçmenize ne diyorsunuz?

Ben bir gecede başka bir ilden, Gebze ilçemize geçmedim ki. Altı yıl boyunca bölgemizde Darıca Belediyesinde Başkan Danışmanı olarak bir çok projede çalıştım. Bölgemizde ki en büyük ilçemiz olan Gebze’yi de çok yakından bilen tanıyan biriyimdir.Yine son dönemde sık sık gündeme getirilen iddialar var , mesela Halil Altındağ yakınınız mıdır?-Halil Altındağ Bey’i tanırım, abi dediğim çok kıymetli ve düzgün birisidir. Bahsedilen ihalelerle ilgili en ufak bir iletişimimiz olmamıştır. Beni tanıyan herkes bu konuda ki tutumu mu çok iyi bilir. Bir çok iş adamızla sohbetimiz vardır. Her biride kamudan işler alırlar, ama bizim oturduğumuz insanlar düzgün, ticaretlerinde tertemiz, temiz insanlardır. Dostluk ilişkilerini menfaatlerine dönüştürmek için kullanmazlar. Geçmişleri de, bu günleri de temizdir. Bu ve diğer tüm iftiralarla ilgili savcılığa suç duyurunda bulunmak üzere avukatım hazırlıklarını tamamladı. Yasal süreç başlamak üzere. Daha önceden de bu gibi iddiaların birçoğunda yargı beni haklı bulmuştur.Peki bu ihale meselesi nedir?-Öncelikle ifade etmek isterim, bu ihaleler belediyemizde kamu ihale kanununa göre yapılmaktadır. Bütün Türkiye’de ilanla duyurularak, gelen istekliler arasında, herkesin gözü önünde, açık olarak şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. Açık ihalelere müdahale edilme şansı asla yoktur.Kaldı ki ihalelerin süreçlerini hazırlayan, ihaleyi yapan müdürlük, komisyon ve sonuçlanma aşamalarının hiç birisi ile ilgili yetkim de yoktur. Bu müdürlük ve komisyonlarla ilgi bir etkimde olmamıştır, olamaz da.İhalelere giren bütün firmalar, büyük ölçekli ve mevzuata hakim, süreci baştan sonra gözlemleyen firmalardır. Şahsımla alakalı, bu ihaleler ilgili iddialar da; yönlendirme ve etkileme amaçlı bununla birlikte kamuyu bilen herkesin çok açıkça gördüğü ve gülünç bulduğu bir durumdur…

Cemaat denilen yapıyla bağlantılı olduğunuz söyleniyor. Cemaatle bağlantınız var mı? -

Bakın ben öncesinde de, Darıca da ve görev yaptığım yıllarda bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, kurum adına görüşüyordum. Bu görüşmeler içerisinde asla bir STK ya da herhangi bir cemaatle bir bağlığım olmamıştır. Olamaz da…Bu iddiaları ortaya atan insanların, bu gün kimler olduğuna, kimlerle oturup kalktığına, arka kapılar ardında ki ilişkilerine bakarsanız da gerçeği anlarsınız…Bununla birlikte İlim Yayma Cemiyetinin İstanbul Şubesin de 2012 yılından bu yana Yönetim Kurulunda görev yapmaktayım.15 yıla yakın da Yönetim Bilimleri Üzerine sürekli gittiğim tek yer Bilim ve Sanat Vakfıdır.

İSPAT ETSİNLER İSTİFA EDERİM

Akrabalarınızı işe aldığınız söyleniyor. Başkan yardımcısı olarak böyle bir tasarrufta bulundunuz mu? Var mı işe aldığınız akrabalarınız? - Altı yıl Darıca Belediyesinde ve de bir yıldır Gebze Belediyemiz de görevim esnasında bir yakınım, kan bağım olan birisi, akrabam asla ve asla işe girmemiştir Taşeron firmalarda da görev almamıştır. Tek kişi gösterilsin görevimi bırakmaya hazırım. Bizim derdimiz akrabalarımızdan ziyade görev yaptığımız bu güzel ilçelere iyi çalışmalar üretmektir.

Gebze de işe alınan akrabanız var mı? -

Gebze Belediyemiz de işe başladıktan sonra Başkan Yardımcılarımızın bilgisi ve Başkanımızın onayıyla asistanlığımı yapan bir kişi, Avrupa şampiyonu olmuş, bir çok sportif başarıya imza atmış bir spor kulübünde sportif direktörlük yapan diğer bir arkadaşımız projeler bölümünde olmak üzere iki kişi çalışmaya başlamıştır. Onlarla da kesinlikle bir akrabalık bağım yok..Spor demişken yaz spor okullarına neden İstanbul’dan hoca getirdiniz? Gebze'de bu işi yapacak hoca yok mu? -Yaz spor okulları diğer Başkan Yardımcımıza bağlı çalışan, çok güzel işler ortaya koyan bir projemizdir.Yıllardır hangi arkadaşlar görev alıyorsa halen onlarla devam ettiğini biliyorum. Ne yönetsel olarak bir müdahalem söz konusudur. Nede bilgim dahilinde bir arkadaş orada göreve başlamıştır.Haberden sonra ilgili Başkan Yardımcımız dan öğrendiğim kadarıyla da tek kişi bile İstanbul’dan gelmiş değildir.Tamamı yanlı ve yanlış bilgiyle yapılan bir iftira haberdir.

Diğer başkan yardımcılarıyla kavgalı olduğunuz, herkesin içinde sesinizi yükselterek aşağıladığınız iddia edildi. Bu iddia doğru mu?

Üç Başkan Yardımcımızla birlikte Başkanımızın liderliğinde, bir aile gibi çalışmaktayız. Huzurlu ve çok samimi bir iletişimimiz var. Her birisi çok kıymetli ve çok yetkindir.Biz çok uyumlu ve iyi bir ekibiz, Başkanımız Sayın, Adnan Köşker iyi bir liderdir, böyle bir uyumsuzluğa asla müsaade edebilecek birisi değildir.Geldiğimden bu yana hiçbir Başkan Yardımcımızla böyle nezaket dışı bir diyalog asla yaşanmamıştır. İftiradır… Abi diye hitap ettiğim bir insana asla böyle davranmayacağımı beni tanıyan herkes bilir.

45 Bin TL’lik bir alımından söz ediliyor..Bu alımla ilgili gerçek nedir ?

-Bu projenin maliyeti 11 bin liradır, resmi olarak da ortadır. Bu iddia da diğerleri gibi hiçbir bilgi belge olmadan masa başında yapıldığı açıkça bellidir.Bir kumpas mantığıyla, organize bir şekilde, sistemli olarak sürdürülen karalama yaklaşımlarıdır. Gebze OtogarTerminal iddiaları nedir..Sözkonusu firma sizin akrabanız mı ?Bu iddialar da adı geçen hiçbir firmayı tanımam. Önce Darıca’dan akrabası dediler, sonra başka şeyler yazıldı çizildi, işin aslı her şey yasal çerçevede yürümüştür. İstekli olanlar arasında komisyon huzurunda değerlendirmeler yapılmıştır. Asla bilerek resmi olmayan bir şeye, milletimizin menfaatlerine ters bir şeye imza atmayız.Kaldı ki katılımcıların tümü Encümen komisyonumuza teşekkür ederek ayrılmışlardır.Günümüzde en büyük suçlardan biri olarak kabul edilen Mobbing iddiası var hakkınızda..

İşyerinde Mobbing uygulaması yapan bir yönetici misiniz..?

-Ben kardeşime, eşime, sevdiklerime nasıl davranılması istiyorsam, birlikte çalıştığım insanlara da öyle davranırım. Birlikte çalıştığımız insanlar bilir ki hepsinin öğrenmesi, kendini geliştirmesi için elimden geleni yaparım. Bu iddiaya en çok birlikte çalıştığımız arkadaşlar güldüler.ŞEREFLİ İNSANLAR BİLGİ VE BELGE İLE KONUŞURPeki son olarak herkesin merak ettiği bir soru..

Bir yıl oldu Gebze'de yöneticilik yapıyorsunuz, sizin dışınızda üç başkan yardımcısı daha var. Neden siz?

Neden hedeftesiniz?-

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, basınımızın daha duyarlı ve dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. İddia edildi, ileri sürüldü, söylendi gibi muallak ifadelerle kumpasçı ve organize algı yönetimi izlenimi veren bu tür haberler yerine bilgi belgeye dayalı haberler yapmaları kendilerine olan güvenin devamı açısından çok önemli.Bakın hakkımdaki iddiaların hepsi hayal ürünü, iftara ve belgesiz haberlerdir. Öncelikle mesleki açıdan kendilerine zarar vermektedirler.Sonrasında da bu haberlerin zamanlaması, yapılış şekli, bir yıllık süreci, benden ziyade idareyi etkileme, yönlendirme ve biçimlendirme gayretlerinin bir ürünü olduğunu düşünüyorum. Ben size bütün konuştuklarımı ispatlayabilirim. Çünkü konuştuklarımın hepsi bilgi ve belgeye dayanıyor.. Şerefli insanlar bilgi ve belgesiyle konuşur

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki