İşte MHP’nin milletvekili adayları

07 Nisan 2015, Salı - 19:03

MHP’de milletvekili Lütfü Türkkan listede yer almazken, birinci sıra eski Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve eski MYK Üyesi Saffet Sancaklı’nın oldu

 

MHP’de 12 Mart’ta başlayan aday adaylığı süreci 18 Mart’ta sona ermiş ve 33 kişi Ankara’ya gidebilmek adına resmi başvuru yapmıştı. Adaylar arasında ise partinin önemli isimleri kadar genç jenerasyonun da temsilcileri vardı. Kamuoyunda konuşulan da dün açıklanan listeler için en fazla zorlanacak partinin MHP olacağıydı.
ÖNEMLİ İSİMLER
Mevcut vekil Lütfü Türkkan, MYK Üyesi ve eski Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, eski milletvekilleri Cumali Durmuş ve Kemal Köse, eski il başkanları Celalettin Yaylak, Nurdoğan Kaçar, Ruhi Çavdar ile daha önce de aday gösterilen Hilal Elmas ve Rıza Ağdağ gibi önemli isimler yarışa girdi.

 

TOSUNOR SON ANDA
Kadın aday adayı sayısı son güne kadar sadece ikiydi. Geçen dönem aday listesinde yer alan genç avukat Hilal Elmas ile birlikte Dicle Fırat resmi başvuruları yapmıştı. Son anda MYK üyesi olan ama Ankara’da yaşayan Karamürselli Figen Tosunor’un Kocaeli’den aday olduğu ortaya çıktı. Tosunor’un Kocaeli’den aday adayı olması ise teşkilatlar içerisinde sürpriz oldu.

 

SANAL TEMAYÜL
Aday adaylığı sürecinin tamamlanması sonrasında sıkı bir çalışma temposu içerisine giren MHP’de tüm aday adayları ilçelere dağıtıldı ve grup halinde hem teşkilat hem de esnaf ile vatandaşlarla buluştu. Parti aday adayları için tanıtım tarzı bir toplantı düzenlemezken, Genel Merkez ise sadece bir günlüğüne üyelere yönelik internet üzerinden ‘sanal temayül’ uygulaması yaptı.

 

ÜNLÜ ANKARA’DAYDI
Genel Merkez, üye dışında ilçe başkanlarından değerlendirme istedi. İl binasında yapılan toplantıda ilçe başkanlarından 11 kişilik liste yazması istendi ve bunlar Ankara’ya gönderildi. İl Başkanı Aydın Ünlü de listelerin YSK’ya teslimi sırasında Ankara’daydı. Sürpriz beklemediklerini söyleyen Ünlü, listeyle ilgili değerlendirmeyi de bugün yapacağını belirtti.

 

ADAY LİSTESİ

1.Saffet Sancaklı
2.Lütfü Türkkan
3.Hilal Elmas
4.Rıza Ağdağ
5.Ruhi Çavdar
6.Kemal Köse
7.Nurdoğan Kaçar
8.İlhan Tan
9.Süleyman Pekin
10.Dicle Akın
11.Ahmet Yeşil

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki