İTTİFAK'TAN COŞKULU MİTİNG

03 Mayıs 2015, Pazar - 22:05

Milli İttifak’ın mitingi için ilimize gelen BBP Genel Başkanı Destici ve SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yağmura rağmen partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Alperenler ve mücahitler seçim öncesi Kocaeli’de beraberlik görüntüsü verdi

Sahneye çıkarak ilk konuşmasını yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici oldu. Selamlamanın ardından konuşmaya başlayan Destici, Fatih Sultan Mehmet’i anmayı ihmal etmedi. Destici şunları söyledi;

 

DEMOKRATİK SEÇİM OLMAYACAK

Büyük bir coşku ile kürsüye gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, "Öncelikle Milli İttifak’ımız hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah bu ittifak çıktığı yoldan zaferle çıkacaktır. Bu seçimin bir eksik tarafı var, o da demokratik bir seçim olmayacağıdır. Maalesef ülkemiz darbe yasasıyla yürütülüyor. Hangi yüzle ben yeni sivil demokratik anayasa yapacağım diyorsun? Artık bu büyük Türk milleti buna inanmaz, buna kanmaz. Eğer gerçekten niyetleri Türkiye’yi demokratikleştirmek olsaydı bu zamana kadar defalarca bunu yapabilirlerdi, ama yapmadılar. Şimdi ne diyorlar bu gömlek bu bedene dar geliyor. Onun için başkanlık sistemine geçmek gerek diyorlar. Siz bu milleti bu memlekete dar ettiniz. Ve bu millette seçimde sizi sandığa dar edecek.

 

 

 

DESTİCİ OY İSTEDİ

Destici konuşmasını sonunda diğer partili seçmenlere de seslenerek, "Bundan sonra çalmadık kapı tutmadık el bırakmayacaksınız. Milli ittifakımızı herkese anlatacaksınız, herkesin oyunu isteyeceksiniz.her iki siyasi partimizin de geçmişi tertemiz. Ve dolayısıyla millete gideceksiniz ve oyunu isteyeceksiniz. Bu büyük milletimiz bugüne kadar çeşitli nedenlerle farklı partileri destekleyip oy vermiş olabilir ama bugün bir milattır. AKP'li kardeşlerimizin de oylarını istiyoruz. MHP’ye CHP’ye oy veren kardeşlerimizin de oylarını istiyoruz. Doğudakinin de batıdakinin de alevi kardeşlerimizin de Kürt, Türkmen, Boşnak ayırt etmeden bütün kardeşlerimizin oyuna talibiz. Çünkü biz milli ittifakı milletimiz için kurduk" dedi.

 

Destici konuşmasının sonrasında vatandaşları tekrardan selamdı. Ardından sahneye Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak çıktı. Kamalak, kendisine yapılan tezahüratlara, selamlayarak karşılık verdi.

 

GİDİŞATI SİZLER DURDURACAKSINIZ

Kamalak konuşmasında, "Dünyada şehit kanından ve alın terinden daha verimli bir şey yoktur. Bu davanın temelinde şehit kanları vardır. Merhum hocamız bir islam mücahidi olarak bu davanın şehididir. Şimdi bizlere düşen o şehit kanlarını alın teriyle arttırabilmektir. Geldiğimiz nokta bakımından Türkiye, hiçbir zaman bugünkü kadar yalnızlığa itilmemişti. Yazık ki tam 56 yıldan beri Osmanlı’nın torunlarını Fatihlerin yavuzların torunlarını batıya baba katillerine aşık olan yöneticiler hazır olda bekletiyorlar. Avrupa ise Türkiye'ye geldiklerinde en lüks saraylarımızda ağırlanıyorlar. Ama buradan ayrıldıktan sonra bizleri tarihin en şerefli milletinin torunlarının katillikten de öte soykırımla suçluyorlar. Bu gidişi durduracak olan sizlersiniz"

 

ADİL DÜZEN

"Oyunu bozmamız lazım diyoruz. Bu münasebetle bütün kardeşlerimize sesleniyoruz. 77 milyonun tamamına sesleniyoruz. Gelin yaşanabilir bir Türkiye'yi yeniden kuralım. Tüm insanlığın muhtaç olduğu adil düzeni yeniden inşa edelim. İşçi kardeşlerimize memur, kardeşlerimize, emeklilerimize, çiftçilerimize, esnafımıza, engelli kardeşlerimize sesleniyoruz, gelin engelliler için de engelsiz bir Türkiye kuralım diyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki