İzmit'te Cerattepe müdahalesi

18 Şubat 2016, Perşembe - 13:38

Artvin Cerattepe'de kurulacak olan madene tepki göstermek için İzmit Yürüyüş Yolu üzerinde toplanan gruba polis sert müdahalede bulundu. Çıkan arbede sonucunda içlerinde CHP’li gençlerin de bulunduğu14 kişi gözaltına alındı. Cerattepe'de maden kurulmasına tepki gösteren Artvin halkına destek olmak amacıyla Kocaeli’deki Artvin Dernekleri’nin çağrısı ile akşam saatlerinde İzmitBelediye İş Hanı önü, Yürüyüş Yolu'nda bir araya geldi. Eyleme; CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, HDP Kocaeli eski Milletvekili Ali Haydar Konca, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Kocaeli Halkevleri üyeleri, KESK üyeleri, KP, HTKP, EMEP ve diğer demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı. Halaylar ve sloganlarla başlayan eyleme katılan yaklaşık 400 kişilik grup Sabri Yalım Parkı’na yürümek istedi. 

POLİS ÇOCUĞU ALMAK İSTEDİ

Eylemci grubun önünü kesen çevik kuvvet izinsiz olduğu gerekçesi ile yürüyüş yapılmasına izin vermedi. Polis ekipleri, eyleme çocuğu ile katılan bir eylemcinin çocuğunu da zarar göreceği gerekçesi ile almak isteyince ortalık bir anda karıştı. Grup yürümekte direnince polisin müdahalesi sert oldu. 

Çevik kuvvet ekipleri çoğunluğu gençlerden oluşan 14 kişiyi yaka paça gözaltına aldı. CHP İl ve İlçe yöneticileri parti üyesi gençlerin gözaltına alınmaması için büyük çaba sarf etti ancak başarılı olamadı. Eylemcilerin halay çekmesine de izin vermeyen polis ekipleri kalkanları ili grubu Fethiye caddesine püskürterek burada gözaltına aldı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki