Kadın işçilere eğitim

Kadın işçilere eğitim
26 Şubat 2016, Cuma - 12:14

Türk Metal Sendikası Gebze-Dilovası Şube Başkanı Olcay Dursun, genel merkezin aldığı  karar doğrultusunda Gebze'deki kadın işçilere yönelik eğitimlerin devam ettiğini söyledi. 

Kişisel Gelişim Uzmanı Ayla Şimşek ve İletişim Uzmanı Gülay Yetmez'in katılımıyla başladıkları eğitimin devam ettiği hakkında bilgi veren Başkan Dursun, "Gebze Şube Başkanı Şeref Özcan ve Çayırova Şube Başkanı Bilal Uca'nın da verdiği destekle başlattığımız kadın işçilere yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Bugüne kadar yüzü aşkın kadın işçi eğitim gördü. Bugün başlaya ve beş gün sürecek eğitime 60 bayan işçi katılıyor. Genel Başkanımız Pevrul Kavlak'ın girişimiyle başlatılan bu eğitimden toplamda 15 bin sendika üyesi bayan arkadaşımız yararlanacak." dedi.

ÇALIŞAN KADINLARIN YÜKÜ AĞIR

Bugüne kadar bine yakın bayan işçinin bu eğitimden faydalandığını hatırlatan eğitimci Ayla Şimşek, "Türk metal Sendikası yönetimine kadın işçilere verdiği bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü çalışan kadınların yükünün iki kat ağır olduğunu hepimiz biliyoruz. Onlar işyerinde işçi, evde anne olarak birçok sorumluluğun üstesinden başarıyla gelmek zorundalar. Evde aileye, işyerinde ise işverene karşı sorumluluklarını yerine getirirken kendilerini unutuyorlar. Halbuki bir insan olarak onların da birçok sosyal ve manevi ihtiyaçları var. Bunları da sosyal ortamlarında etkin olmakla aşabilirler. Eğitimlerimiz genellikle bu yönde olup, yoğun bir iş temposu altında çalışan bayan arkadaşlara iş yerinde stresle başa çıkma yolları, iletişim, ekip çalışması, mobbing, kurumsal aidiyet, zaman yönetimi ve ikna becerileri gibi konularda eğitim veriyoruz. Bu eğitimdeki amacımız bayan arkadaşlarımızın bilinçlendirmek, sosyal yaşamlarında, gerek işyerinde, gerekse de sendikal faaliyetlerinde daha başarılı ve huzurlu olabilmelerini sağlamaktır." diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki