Kadınlarımızı Her Gün Hatırlamalıyız

Kadınlarımızı Her Gün Hatırlamalıyız
06 Mart 2016, Pazar - 16:04

Gebze Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği - GENÇSİAD Başkanı Adnan Kılıç salı günü kutlanacak olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.

Kılıç açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "8 Mart tüm dünyada kadınların eşitlik özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirdikleri çok özel bir gündür. Yılın sadece bir günü kadınları hatırlamak onların aile ve toplum üzerindeki değerlerini ön plana çıkarmakla onların hak ettiği kazanımlar ödenmiş olmaz. Kadınlar, halkın en fedekar, çalışkan ve üreten bireyleridir, Bunlara karşı toplumdan hak ettiği sevgi ve saygıyı görmektedir, Diğer toplumlara bakıldığında hırpalanan, kötü davranılan ve aşağılanan birey olan kadın, ülkemizde “ana” olarak yüceltilmiş ve hak ettiği değeri görmektedir. 

ÖN SAFLARDA YER ALDILAR

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında analarımız önemli çalışmalar gerçekleştirmişlerdir. Yeri geldiğinde cephede savaşmış, yeri geldiğinde cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır, Savaş ardından ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en ön saflarda yerlerini almıştır. Atatürk kadınlarımıza birçok alanda özgürlük getirmiştir. Kadına seçme ve seçilme hakkı vererek  TBMM' ye 17 kadın milletvekili sokmuştur.

EN GÜZEL ÖRNEK PEYGAMBERİMİZDİR

Daha uygar ve sağlıklı bir toplum için kadınlara her zaman ihtiyaç vardır Kadınlara verilmiş bu güzel güne saygı duymalı ve onları sadece bir günle değil; her zaman hatırlamalıyız. Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır.Peygamber efendimizin ‘’Cennet Anaların ayağı altındadır’’ sözünü  hatırlayarak tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki