KAFLI: Nihai Kararlar Mayısta Verilecek

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Cemalettin Kaflı; Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili güncel değerlendirmelerde bulundu.
21 Nisan 2014, Pazartesi - 17:49

Geçtiğimiz hafta Genel Merkezde Genzel Başkanımızın ve Milletvekillerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda 30 Mart seçimlerinin geniş bir değerlendirmesi yapılmış, milletvekillerimiz seçim sonuçları ile ilgili görüş ve kanaatlerini paylaşmışlardır.Gerçekleştirilen toplantıda 10 Ağustos’ta ilk tur oylaması yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak genel merkez ak parti grubumuzun eğilimi, dağıtılan anket formları ile sorulmuş, gerekli istişareler yapılmıştır.Kamuoyunun en çok merak ettiği konulardan bir diğer husus, tüzüğümüzde yer alan 3 dönem kuralıdır. Bu konu ile ilgili bir değişiklik yapılıp yapılmaması gerektiği yine genel merkezde dağıtılan anket formlarıyla milletvekillerimizin görüşlerine sunulmuştur. Her iki konu ile ilgili olarak doldurulan anket formları Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilecektir.

Gerek Cumhurbaşkanlığı seçimi, gerekse 3 dönem kuralı ile ilgili hususlar, 18 Nisan 2014 tarihinde yapılacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, ardından Büyük Kongre delegeleri ile yapılacak bir toplantı ve Mayıs başında, daha sonra yeri belirlenecek olan 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda ele alınacak ve böylelikle nihai bir karara varılacaktır.

Bu zamana kadar gelen süreçte; 2002’deki 3 Kasım seçimlerinden sonra, Sayın Başbakanımızın milletvekili olmamasından dolayı, kimin başbakan olması gerektiğinden, 2007’de Cumhurbaşkanı adayının kim olması gerektiğine kadar birçok önemli husus, hep geniş çaplı istişare ve değerlendirmeler sonucu ortak akılla karara bağlanmıştır.

Başbakanımız ve Genel Başkanımız birçok önemli konuda istişare, nabız tutma ve eğilimlerin belirlenmesi hususunu, AK Parti camiası ile sınırlı tutmamış, STK’ların, kanaat önderlerinin, nihayet sokaktaki vatandaşın ne istediği tespit edilmeye çalışılmıştır.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak ta aynı tavrın ve tutumun ortaya konacağından kimsenin şüphesi olmasın.

AK Partimiz, Türkiye’nin partisi olmayı başarmış tek siyasi harekettir. Her konuda olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı ve 3 dönem kuralında da Türkiye’nin isteği ve arzusu bizim de istek ve arzumuzdur.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki