Kalpler Birlikte Attı

09 Şubat 2016, Salı - 14:58

Çayırova Belediyesi, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında hizmete sunduğu Semt Konaklarında Suriyeli çocuklara eğitim vermeye başladı. İnönü Mahallesi Yunus Ergüz Semt Konağı içerisinde bulunan Bilgievinde 25 Suriyeli öğrenciye eğitim imkânı sunan Çayırova Belediyesi, örnek ve anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Türkçe Eğitimi Veriliyor

Aileleriyle birlikte vatanlarından iltica eden Suriyeli çocukların eğitimlerini düşünen Çayırova Belediyesi, Yunus Ergüz Bilgievinde Türkçe eğitimi vermeye başladı. İlk ve orta dereceli 25 Suriyeli öğrenciye Türkçe eğitimi veren belediye, Bilgievleri, Anne ve Çocuk Kulüpleri faaliyetlerinden de öğrencilerin faydalanmasını sağlıyor.

Başkan Demirci’den Öğrencilere Çanta Hediyesi

Yunus Ergüz Semt Konağı içerisinde açılan eğitim sınıfını ziyaret ederek Suriyeli öğrencilerle vakit geçiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, onlarla sohbet etti ve çocuklara çanta hediye etti. İçerisinde kalem setleri, defterler, boyama kalemleri gibi dokümanların bulunduğu çantaları öğrencilere hediye eden Demirci, Bilgievinde açtıkları eğitim sınıfı hakkında bilgiler verdi. Demirci, “Suriyeli kardeşlerimize, çocuklarımıza desteğimiz sürecek. Aileleriyle birlikte ülkemize gelerek vatanlarından ayrılan Suriyeli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Eğitim çağına gelmiş olan çocuklarımızın eğitimlerinde destek olacak, Türkçe başta olmak üzere diğer derslerinde de yardımcı olmaya çalışacağız. Aynı zamanda çocuklarımızın faaliyetlerimizden yararlanmasını da sağlayarak, sosyal ve kültürel etkinliklerimizde yer almaları için gerekli çalışmaları yapacağız.” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki