Kan davasında 4 kişiye müebbet

13 Mayıs 2015, Çarşamba - 21:42

 

 Kartepeli Varol ve Bahtiyar aileleri arasında süren kan davası iddiasıyla işlenen cinayetin temyize giden müebbet kararı bu kez onandı

 

Kartepe Derbent`te 19 Temmuz 2012 tarihinde kan davası iddiasıyla yolcu otobüsü içerisindeki Mehmet Bahtiyar’ı öldüren Selver Varol ve beraberindeki 3 kişinin temyize giden müebbet hapis cezasının davasının duruşması 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Selver Varol yaklaşık 7 yıl önce kardeşini öldüren Orhan Bahtiyar`dan intikam almak amacıyla kardeşi Mehmet Bahtiyar`ı öldürmek suçundan kendisine yardım eden akrabaları Yasin Varol, Semih Varol ve Yalçın Varol ile çıktığı mahkemede aldıkları müebbet cezası bir kez daha onandı.

 

YARDIMDAN YARGILANSIN
Duruşmada İlhan Bahtiyar, Orhan Bahtiyar, Ümmühan Asker ve avukatları Fedayi Okumuş ile sanık Selver Varol, avukatı Hakkı Çağdağ Erturan, sanık Yasin Varol, avukatı Ersin Kurt, sanık Semih Varol, avukatı Zekariya Işık, sanık Yalçın Varol ve avukatı Burcu Öztürk Demir hazır bulundu. Müşteki avukatı Fedayi Okumuş, sanıkların en ağır şekilde cezalandırmasını talep ederken, sanık Semih Varol’un avukatı Zekariya Işık, “Savcının verdiği mütalayı kabul etmiyoruz. Müvekkilim kan davasından değil. Yardım ve yataklıktan yargılanmasını talep ediyorum” şeklinde savunmasını yaptı.

 

DAHA ÖNCEDEN YAPARDIM
Sanık avukatlarından Burcu Öztürk, tanıkların ilk günden beri çelişkili ifadeler verdiklerini savunarak “Müvekkilimin beraatını talep ediyorum. Eğer bu gerçekleşecek durumda değilse kan gütmeden değil kasten öldürme suçuna yardım yataklıktan yargılanmasını talep ediyorum. Ayrıca tutuklu bulunduğu süre gözetilerek tahliyesini talep ediyorum” dedi. Mahkemeye savunmasını sunan sanıklardan Semih Varol ise, “Bahtiyar ailesiyle aramızda 150 metre mesafe var. Kan davası peşinde koşsaydık daha önceden yapardık. Ben bazen o aileyle aynı otobüse bindiğimde bile otobüsten inip taksiyle evime geçiyordum. Onlardan uzak olmak için elimizden geleni yapıyorduk” diye konuştu.

 

ÇARŞIYA MARKETE ÇIKMIYORDUK
Mahkemede ifade veren bir diğer sanık Yalçın Varol ise, “Yeğenim Semih telefon açtığında hiçbir şey olmaz oğlum sen direk eve gel dedim. Çünkü biz bu insanlarla karşılamamak için çarşıya çıkmıyorduk, markete gidemiyorduk. Ben olayı engellemek için elimden geleni yaptım. Eğer engellemek suçsa en büyük suç benim” dedi. Temyize giderek yargıtay dönen ve yeniden görülmeye başlanan müebbet cezası kararı, 4 sanık için mahkeme heyeti tarafından yeniden verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki