Kandıra Cezaevi’nde isyan

13 Nisan 2015, Pazartesi - 15:06

 

Kandıra’da bulunan T Tipi Cezaevi’nde akşam saat 21.20 sıralarında yangın çıktı. Yangını, İstanbul’a sevklerini isteyen ancak talepleri gerçekleşmeyen 3 mahkumun çıkardığı öğrenildi

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Kandıra T Tipi Cezaevi A-24 koğuşunda akşam saat 21.20 sıralarında yangın çıktı. Cezaevi yetkilileri hemen itfaiye, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bir yandan da yangının çıktığı koğuşa müdahalede bulundu. Yangın kısa sürede herhangi bir can kaybı olmadan söndürüldü.

YATAK VE YORGANLARI ATEŞE VERDİLER
İddialara göre olaylar şu şekilde gelişti. Bir süre önce İstanbul’da ki cezaevlerine sevkini isteyen mahkûmlar bu talepleri gerçekleşmeyince koğuşta bulunan yata ve yorganları bir araya getirerek ateşe verdi. Cezaevi yönetimi hemen duruma müdahale ederek isyanı bastırdı. Olay yerine kısa sürede gelen takviye jandarma ekipleri kontrol amaçlı olarak cezaevinde bekletildi. Bu esnada yangını çıkaran mahkûmlar ile görüşüldü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmeler sonunda mahkûmlar ikna edildi ve olaylara son verildi.

MAHKUMLAR İKNA EDİLDİ
Olayları duyarak Cezaevine gelen Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan hemen yetkililerden bilgi aldı. Mahkûmların ikna edilmesi ile cezaevi çevresindeki güvenlik önemleri normal döndü. Yaşanan isyanda herhangi bir yaralanma gerçekleşmezken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olaylar sırasında 3 mahkûmun dumandan etkilendiği ve bu nedenle kontrol amaçlı olarak hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Öte yandan olaylar ile ilgili resmi açıklamanın Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük tarafından yapılacağı öğrenildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki