Kaplan’dan “Olumsuzlukları görmeyin” uyarısı

08 Mart 2015, Pazar - 23:25

CHP Körfez İlçe Başkanlığının düzenlediği ‘İktidara yürüyüş, dayanışma ve kaynaşma’ gecesinde konuşan Milletvekili Kaplan, “Lütfen parti içindeki olumsuzlukları seçime kadar görmeyelim” uyarısında bulundu. Milletvekili Güneş ise, “Başarılı olmaya mecburuz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı ve yönetiminin ev sahipliğinde “İktidara Yürüyüş, Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi” düzenlendi. Körfez Yarımca Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen geceye partililer yoğun ilgi gösterdi. Geceye milletvekilleri Hurşit Güneş ve Mehmet Hilal Kaplan, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, KYÖD eski Başkanı Hakan Tanta, Büyükşehir Belediye Meclis Gurup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, eski Milletvekili Hükmet Erenkaya, milletvekili aday adayları, Körfez Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Reşat Başar, eski Kirazlıyalı belediye başkanı Cevdet Şahin, eski Hereke Belediye Başkanı Ahmet Arıt, Hacı Bektaş Veli Vakfı Körfez Şube Başkanı Dursun Yıldırım ve çok sayıda partili katıldı.

 

SEÇİM ATMOSFERİNE GİRDİK
Gecenin açılış konuşmasını Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı yaptı. Kayalı'dan sonra söz alan Kaplan ise AKP'ye yüklendi. Kaplan, “7 Haziran seçimlerde birliktelik noktasında olacağız. Öncelikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Ben öyle Türkiye özlemini arzuluyorum ki, Kadınların horlanmadığı, aşk nedeniyle, kıskançlık nedeniyle, namus nedeniyle, töre nedeniyle cinayetlerin yaşanmadığı kadınların ötekileştirilmediği eşit bir yurttaş muamelesi gördüğü bir ülkede insan olduğu değerlerde bir eşit ortamda bir CHP’de güzel kadın hakları gününde kutlamak istiyoruz. Artık seçim atmosferine girmiş durumdayız. Sizden bir ricam var. Türkiye'nin geleceği için artık bizim birbirimize karşı olumsuz bir şeyimiz olsa bile lütfen 7 Haziran'a kadar konuşmayalım” dedi.

 

OLUMSUZLUKLARI GÖRMEYİN

Lütfen parti içindeki olumsuzluklarımızı seçimlere kadar görmeyelim diyen Kaplan, “Hedefimiz AKP'nin aşağıya indirilmesi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara gelmesi. AKP iktidarı halka yalan söylüyor hırsızlık ve yolsuzluk almış başını gidiyor. Bunun için parti örgütümüzün almış olduğu kararla Kocaeli'nde hepimizin birbirimize sevgiyle bakması ve 7 Haziran seçimlerinde Türkiye'nin tümünde Cumhuriyet Halk Partisini iktidara getirmek zorundayız. Hangimiz sandıktan çıkarsak çıkalım, hangimiz genel merkezden aday gösterilirse gösterilsin kendi adıma konuşuyorum ister listede olurum ister olmam, ister son sırada olurum fark etmez. İnanın birinci aday kadar çalışacağıma buradan sözünü veriyorum. Hiç birimiz küsmeye, dirsek çevirme lüksümüz yok. 7 Haziran kadar hepimiz biriz ve beraberiz” ifadelerine yer verdi.

 

OSMANLI’YA DÖNMEK İSTİYORLAR
Kaplan'dan sonra söz alan Güneş ise “Türkiye Çağdaş uygar ve Atatürkçü kadınları bir görsün” diyerek kadınların sol ellerini kaldırmalarını istedi. Güneş konuşmasına, “Günümüzün Abdülhamid'i diyor ki; ‘En az üç çocuk.’ Türkiye'de iş gücüne katılan kadınların oranı yüzde otuz. Onun derdi çalışmayan kadın, emekçi olmayan kadın. Özgür olmayan kadın, Oysa biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak güçlü, özgür eşit kadın istiyoruz. Bunu Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk bize bu düşünceyi sundu. Bu seçimler ülkemiz için gerçekten önemli seçimler. Abdülhamid kendine uygun bir anayasa istiyor. Kendine uygun bir Anayasa çıkartırsa o zaman gerçekten o zaman Osmanlı zamanı Abdülhamid gibi bir dönem isteyecek. Onun için biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu seçimlerde başarılı olmaya mecburuz. Tarih karşısında gelecek kuşaklara göre başarılı olmak zorundayız” dedi

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki