Kar bereketi

07 Ocak 2016, Perşembe - 14:12

Yoğun kar yağışı ve soğuk hava geçtiğimiz hafta Kocaeli ve çevresinde etkili oldu. Artan sıcaklık ve beraberinde etkili olan yağmur ile birlikte eriyen karlar, ıslah edilen derelerin dolmasına neden oldu.

67 DERE ISLAH EDİLDİ

İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli genelinde son 10 yılda 67 ayrı derede toplam 63 km uzunluğunda dere ıslahı gerçekleştirdi. Atıksulardan kaynaklanan kirlilikten arındırılan dereler, güzergahlarında insan ve çevre sağlığı için tehdit oluşturmayacak hale getirildi. Kurum, değişik ilçelerde yer alan derelerin ıslah çalışmalarını yatırım programı kapsamında sürdürüyor.

DEBİ ARTTI/TEHLİKE OLUŞTURMADI

Bölgemizde geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı yerini artan sıcaklık ve yağmura bıraktı. Bunun sonucunda yüksek yerlerde yer yer 1 metreyi bulan karların erimesine neden oldu. Kocaeli’nin farklı ilçe ve bölgelerinden geçen  ve İSU Genel Müdürlüğü’nün  ıslah ettiği dereler, eriyen sular ile debisini artırdı. Yer yer dolan dereler, yapılan ıslah çalışmalarının sonucu olarak baskınlara neden olmadığı gibi insan ve çevre için tehdit oluşturmadı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki