Karabacak İzdihamı..

AK Parti Darıca İlçe Belediye Başkan adayı Şükrü Karabacak’ın aday tanıtım programı bu akşam Darıca Kapalı Spor Salon’unda yapıldı.
07 Şubat 2014, Cuma - 00:16

AK Parti Darıca İlçe Belediye Başkan adayı Şükrü Karabacak’ın aday tanıtım programı bu akşam Darıca Kapalı Spor Salon’unda yapıldı. Yaklaşık bin 500 kişinin yer aldığı aday tanıtım programı şölen havasında geçti. Salonu tıklım tıklım dolduran partililerin bayrak şovu görülmeye değerdi.

AK Parti Darıca İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen aday programı bu akşam Darıca Kapalı Spor Salon’unda yapıldı. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen, Çayırova Belediye Başkan adayı Şevki Demirci, belediye başkan aday adayları, meclis üyesi aday adayları ve partililer katıldı.

Program öncesi partilere turuncu, beyaz atkı yanı sıra Türk Bayrağı ve AK Parti bayrakları dağıtıldı. İlçe Gençlik Kolları ait gençler ‘Recep Tayyip Erdoğan’, ‘Büyük başkan’ ‘Dik Dur Eğilme Darıca seninle gurur duyuyor’ slagonu atarak salona giriş yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının muhteşem konseri ise büyük alkış aldı. Salonu dolduran binlerce kişinin bayrak şovu ise görülmeye değerdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu, İl Başkanı Mahmut Civelek ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak alkışlar eşliğinde giriş yaptılar. Gençler Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı omuzlarına alarak büyük sevgi gösterisinde bulundular.

BAŞARININ SIRRI BİRLİK

AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, kalabalıktan son derece memnun olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında, “Dünden bugüne kadar söylediğimiz bir şey vardı. Darıca teşkilatı hizmet için var demiştik. Başkanımız, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber ustalık dönemine inşallah beraber imza atacaklar. Bugün katılan herkese teşekkür ediyorum. İşte başarının sırrı bu birlik. Burada coşkunun daha fazlasını 30 Mart akşamı göreceğim. Buradan baktığımda 30 Martın akşamını görür gibi oldum” dedi.

 

SANDIKLARI PATLATACAĞIZ

30 Mart’ta Darıca’da sandıklarda patlatama yaşatacaklarını söyleyen Bıyık, “Ustalık dönemi için biz milletimizden oy isteyeceğiz. Bugüne kadar girdiğimiz her seçimde karşılığını aldık. Bu seçimde de bunun karşılığını alacağız. Teşkilat olarak birlik beraberliğimizi sağladık.  Kolej havasını yakaladık.  Bu birlik ve beraberlikle  inşallah 30 Mart’ta Darıca ‘da sandıkları patlatacağız” diye konuştu.

DAHA TEMİZ KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğunu söyleyerek, “Kendi başkanımız kendi irademizle seçiyoruz. Bu şükretmemiz gereken önemli bir zenginlik. Buradan adlığımız güçle milletimize hizmet eden güzel bir kadro ile Türkiye yoluna devam ediyor. Kocaeli yoluna devam ediyor. Her geçen gün daha temiz çevrede, daha temiz ortamlarda, daha güzel okullarda, daha güzel bir Darıca’da ve Kocaeli’de olmaktan dolayı mutluyuz. Çokta gururluyuz. Bu bir zenginliktir” şeklinde konuştu.

 

SAHİLLE PIRIL PIRIL

Darıca’nın sahillerinin yapılan çalışmalar neticesinde tertemiz olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Darıca en güzel ilçelerimizden biri ama denizi unutmuştuk. Her taraftan birileri denizimizi kirletiyordu. Atık su arıtma tesislerimizi yaptık. Darıca sahilleri pırıl pırıl oldu. Eğer bu hükümet bize kaynak vermeseydi. Bunlar olmazdı. Herkes hakkını zamanında alıyor ayrım kayrım yok” dedi.  

KOCAELİ YASA İLE DEĞİŞTİ

Büyükşehir yasası ile Kocaeli’nin değiştiğini belirten Karaosmanoğlu, “2004 yılı büyükşehir yasası Kocaeli için bir şans oldu. Artık Kocaeli’de değişim oldu. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler yapacağız. Şükrü kardeşimizle beraber teşkilatımızla beraber topyekun seferberliğimiz kalkınmaya devam. Bizim makam mevki peşinde olamayacağız. Makamlar gelip geçidir. Önemli olan kubbede hoş bir sabah” diye konuştu.  

DARICA TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Okul Caddesi’ne yeni bir kavşak yapacaklarını duyuran Karaosmanoğlu, “Marmaray yapıldı. Onu en güzel şekilde Darıca’mıza Gebze’mize ve Çayırova’mıza entegre edeceğiz. Halkımızın rahat ulaşımı için bir çalışma yapacağız. Okul Caddesi’ne yeni bir kavşak yapıyoruz. Birisini açtık. Gebze’ye yakın bir yere kavşak yapacağız. Darıca’ya giriş ve çıkış kolay olacak” dedi.

ASLAN ÇİMENTO YOLU TAŞINACAK

Sahilde bulunan Aslan Çimento yolunun şehrin dışına alınacağını ifade eden Karaosmanoğlu, “Çimento fabrikasını yolunu şehrin dışına alacağız. Artık 2014-2015 yılında bunu gerçekleştirip Darıca’yı biraz daha rahatlatacağız. Artık şehir merkezinde yüklü kamyonları görmeyeceğiz” dedi. Karaosmanoğlu Darıca’nın Avrupa kenti olacağını belirterek, “İnşallah Darıcamız ve kentlerimiz Avrupa kentlerinden daha güzel olacak” dedi.  

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek Karabacak’ı tebrik ederek, “Partimiz kurulduğundan beri belediye başkanlığı yapan ağabeyimiz Şükrü Karabacak ile genel merkezimiz devam kararı aldı. Kendisini kutluyorum. Hayırlı olsun diliyorum” dedi. Civelek, “Önümüzde belediye meclis üyeliği seçimi var. Bu zor bir olay herkese Başbakanımızla çalışmak istiyor. Allah yardımcımız olsun. En uygunları seçip seçimlere beraber gireceğiz” diye konuştu.

MİLLETİN FERASETİNİ HAFİFE Mİ ALIYORSUNUZ?

Kendileri maraton koşucusu olarak lanse eden Civelek, “Biz 500 metre koşucusu değiliz. Biz Başbakanımızın peşinde iyi bir maraton koşucuyuz. Biz Osmanlı’nın torunuyuz. Önümüzde çok daha yıllar var. Ancak birileri bu durumdan rahatsızlar. Ayaklarımızın yere basmamızda birlik ve beraberliğimizden rahatsız olanlar tabiî ki bir şey yapacaklar. Daha öncede yapmışlardır. AK Parti’nin kuruluşundan sonra rahat durmadılar. Gezi olayını yaptılar. 17 Aralık sabahında yeni bir girişimde bulundular. Şimdikinin adını yolsuzluk koydular. Hamd olsun milletimizi bu kelimelerin altında nelerin yattığını gördü. Siz milletin ferasetini hafife mi alıyorsunuz” dedi.  

YENİ TÜRKİYE’NİN TARİHİ

30 Mart yerel seçimlerin önemine değinen Başkan Civelek, “54 gün var, gözünüzü açtınız kapattınız 30 Mart geldi. Sıradan bir seçim değil, bizim için dönüm noktası. 30 Mart güçleneceğimiz tarihtir.  Yeni bir Türkiye’nin tarihidir. Bu millet başbakanın partisini bırakmayacak. Bu millet İstiklal Marşı’nı yeniden yazdırmayacak” dedi.  

NÜFUS İKİYE KATLANDI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Partimiz kurulduğu günden bu yana 10 yıldır Darıca Belediye Başkanlığı yapıyoruz. 10 yıldır içerisinde nüfusu ikiye katlanan belediyede hiçbir zorlukla karşılaşmadık. Büyükşehir belediyesi ile birlikte Kocaeli’ye hizmetler gelirken Darıca’ya da hizmetler geldi” dedi.  

GİRİŞ-ÇIKIŞ SORUNU HALOLDU

Çalışmalarından bahseden Karabacak, “Sahil düzenlemeleri yaptık, yeni hizmet binası yaptık. En önemlisi hizmet giriş çıkışlarını bitirdik. Altyapısıyla, üstyapısıyla Darıca’nın altını üstüne getirdik. Ancak bazıları hizmet yapmadığımız söyleniyor. Biz  bunları milletimize bırakıyoruz. Milletimiz 30 Mart seçimlerinde cevabını verecektir” diye konuştu.

DARICA’NIN CEHRESİ DEĞİŞTİ

Devam eden çalışmalar hakkında konuşan Karabacak, “9 bilgi evinde 13 bin çocuğumuza hizmet veriyoruz. Kültür merkezini bitirmek üzereyiz. Balıkçı barınağını bitirmek üzereyiz. Sahillerimizi açacağız. Yeni projelerimizle hep birlikte Darıca’nın cehresini değiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

SADECE YAPISAL DEĞİL

Başkan Karabacak konuşmasına söyle devam etti: “Sadece yapısal anlamda şehri değiştirirken gönülleri inşa etmeyi unutmadık. Birlikte üzüldük sevindik. Kültürel etkinliklerimizle bütün insanlarımızı kaynaşmasını sağladık. Sportif anlamda her takıma destek oldu ve geçtiğimiz Pazar günü atletizm takımımız Avrupa şampiyonu oldu”

YOLSUZLUK VAR DİYEN KENDİNE BAKSIN

“Her alanda milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz bu kadro olduğu sürece milletimiz bize destek verdiği sürece milletimizin hizmetindeyiz. Başbakanımız çok güzel hizmetler yaptı. Türkiye’de istikrar sürmeseydi biz bu hizmetleri yerine getiremezdik.  

“2000’li yılların başında koalisyon hükümetlerinin ülkeye hiçbir şey vermediğini gördük.  Gayri Safi Milli Hâsılamız 2 bin doların altına düşmüş bir durumdaydık. Bu ülkede yolsuzluk olduğunu söyleyenler kendilerine şöyle bir baksın. 2000’li yıllarda 27 bankanın içini boşaltınlar bugün bizi suçluyor”

60 BİN OYA HAZIR MIYIZ?

Başkan Karabacak aday adaylarına teşekkür ederek, “İşte ekip bu işte AK Partili olmak bu, liderine bağlı olmak bu. Bakın bugün birlik beraberlik içerisindeyiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Buradan il başkanıma söz vermek istiyorum. Yüzde 60 oy almak için hazır mı? bu kadrolar. Hazır mıyız Darıcalılar. Bizler bu birlikteliği koruduğumuz müddetçe sırtımız yere gelmez. Bu birliktelikle 30 Mart seçimlerinden zaferle çıkacağız ama bu yetmez.  Bir buçuk yıl içerisinde yapılacak olan 3 seçimin başlangıcı 30 Mart’tır. Daha sonra Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. En önemlisi sivil anayasayı yapabileceğimiz 2015 milletvekilliği seçimleridir. En yüksek oyla bu sandıktan çıkacağız. Daha sonra 2023 hedefine varmak için geceli gündüzlü çalışacağız” dedi.

Konuşmaların ardından teşkilat hep birlikte poz verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki