Karaosmanoğlu; Bende bir eğitimciyim

Karaosmanoğlu; Bende bir eğitimciyim
01 Nisan 2016, Cuma - 12:15

Memur- Sen’e bağlı Eğitim- Bir Sen 2. No’lu Şubesinin Antikkapı Restaurant’ta düzenlediği etkinlikte konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kendisinin de bir eğitimci olduğunu dile getirerek, "Görevimiz bu ülkeye iyi insan yetiştirmektir. Eğitime son derece önem veriyorum. Eğitimsiz kalkınamayız ve gelişemeyiz" dedi.

Birlik ve beraberlik etkinliğine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Akkuş, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, öğretim üyeleri, akademisyenler ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri katıldı.

SENDİKACILIĞIN GÖREVİ
Etkinlikte konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Birlik ve beraberlik tanışma gecesinde olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Bende bir eğitimciyim. Mesleğim sorulduğu zaman öğretmenim, eğitimciyim diyorum. Eğitime son derece önem veriyorum. Eğitimsiz kalkınamayız ve gelişemeyiz. Huzurlu olmalıyız. Bir araya gelmek sinerjiyi ortaya çıkarır. Sendikacılık, çalıştığı ortamın huzuru ve kardeşliği, dayanışması orada gördüğümüz değeri yükseltmek demektir" ifadelerini kullandı.

HAYIRLI İNSAN OLMAK
Ne kadar olumsuzluklar olursa olsun gençliğin eğitimine tam seferberlikle devam edeceklerinin altını çizen Karaosmanoğlu, "İnsanımızı yoğuran eğitimcilerimizdir. Gençlerimize hayatı, edebi, ahlakı doğruluğu, fedakarlığı, güzel şeyleri verememişsem bu bir eksikliktir. İnanıyorum ki eğitim bir sen sendikamızın hedefi, bu ülkeye hayırlı ve sorumluluk sahibi insan yetiştirmektir. İşte bu insanları sizler yetiştiriyorsunuz" şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki